Dzisiaj jest:
 

  HOME
|   NAUCZYCIELE |   UCZNIOWIE |   KALENDARZ |   PODRĘCZNIKI |   PEDAGOG |   SOCJOTERAPEUTA |   ABSOLWENCI |   KONTAKT


 
 .: MENU

..:: AKTUALNOŚCI ::..
..:: NADANIE       IMIENIA ::..
..:: PATRON              SZKOŁY ::..
..:: HISTORIA       SZKOŁY::..
..:: HISTORIA       RADZYMINA ::..
***************
DLA RODZICÓW
***************

..:: ZEBRANIA ::..
..:: ŚWIETLICA ::..
..:: REKRUTACJA ::..
..:: ZASADY OCENIANIA ::..
..:: KALENDARZ       IMPREZ ::..
..:: BIBLIOTEKA ::..
..:: SAMORZĽD UCZNIOWSKI ::..
..:: STATUT ::..
..:: PROGRAM PROFILAKTYCZNY ::..
..:: ZAJĘCIA       POZALEKCYJNE ::..
..:: PODRĘCZNIKI ::..
..:: KONTAKT ::..

 


 .: Licznik odwiedzin


Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin 
 .: NEWS


Przygotowania do uroczystości nadania imienia
Gimnazjum nr 1 w Radzyminie

(W porządku chronologicznym)


Podczas posiedzenia Rady Pedagogicznej w dniu 30 sierpnia 2010 roku podjęto uchwałę o wystąpieniu z wnioskiem do Rady Gminy Radzymin o nadanie imienia naszej szkole.
Zgodnie z postulatem całej społeczności szkolnej (Rady Pedagogicznej, Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców) na Patrona Gimnazjum nr 1 w Radzyminie wybrano bohatera bitwy pod Radzyminem w 1920 roku majora Stefana Waltera. Wniosek został przyjęty pozytywne i uchwałą Rady Miejskiej nr 608 z dnia 8 października 2010 roku oficjalnie nadano naszej szkole nazwę: Gimnazjum nr 1 w Radzyminie im. majora Stefana Waltera.16 grudnia 2010 roku odbyło się pierwsze spotkanie Komitetu Nadania Imienia Szkole, podczas którego przyjęto harmonogram działań organizacyjnych związanych z przygotowaniem uroczystości nadania imienia Gimnazjum nr 1 w Radzyminie.

Osoby odpowiedzialne za organizację uroczystości nadania imienia szkole:

- Dyrektor Gimnazjum nr 1: mgr Ewa Wnuk
- Przewodniczący Komitetu Nadania Imienia Szkole: mgr Władysław Kolatorski

4 października 2011 roku o godz. 10.00 - w rocznicę śmierci majora Stefana Waltera - odbędzie się uroczystość, która otworzy nowy rozdział w historii naszego Gimnazjum.**********************************************

**********************************************

 • W styczniu organizowany był dla uczniów konkurs informatyczno-plastyczny na projekt cegiełek na sztandar szkoły o trzech nominałach: 20 zł, 50 zł i 100 zł.
  Organizatorkami konkursu były p. Dorota Poznańska, p. Iwona Smoczyńska, i p. Anna Kęczkowska-Chikcha.

  Laureatami konkursu zostali:

  I miejsce zajął Kamil Prondziński z kl. II a  II miejsce zajął Sebastian Kajma z kl. II a  III miejsce zajął Tomasz Jacewicz z kl. II a.

  Zwycięzcom gratulujemy!!!

 • **********************************************

   Konkurs na sztandar szkoły rozstrzygnięty!

   W Gimnazjum nr 1 pod opieką p. Iwony Smoczyńskiej przeprowadzony został konkurs plastyczny na projekt sztandaru. Konkurs skierowany był do uczniów wszystkich klas naszej szkoły.
   Oto Laureaci konkursu:
   - I MIEJSCE Robert Pisarek, kl. III D
   - II MIEJSCE Patrycja Szałkowska, kl. III A
   - III MIEJSCE Milena Żmijewska, kl. III C

   Uczniowie wyróżnieni:
   Kinga Bartosiewicz, kl. I A
   Martyna Skonieczna, kl. I D
   Dominika Sykulska, kl. I D
   Karolina Stańczak, kl. II A
   Aleksandra Suchecka, kl. II A
   Małgorzata Gajda, kl. III C
   Kamil Jankowski, kl. III D
   Kamila Łyszkowska, kl. III D


   Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!  **********************************************

  Finał konkursu historycznego poświeconego majorowi Stefanowi Walterowi oraz spotkanie
  z rodziną Patrona naszej szkoły

   -->> W ramach przygotowań do uroczystości nadania imienia naszemu Gimnazjum
   dnia 3 czerwca 2011 roku o godz. 10.00
   -
   w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej - rozpoczął się finał konkursu historycznego pt. "Major Stefan Walter Patronem naszej Szkoły."

   Wielki finał, w którym wystąpili wyłonieni w drodze eliminacji najlepsi znawcy tematyki związanej z "Cudem nad Wisłą" w 1920 roku, zaszczyciła swoją obecnością rodzina Patrona: Pan Zdzisław Walter - bratanek mjr. Waltera, któremu towarzyszyła żona Alicja i córka Pani Ewa Walewska. Wśród zaproszonych gości byli również: prezes Towarzystwa Przyjaciół Radzymina Jan Wnuk, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokrem Pani Barbara Kobylarz, radny Cezary Wnuk oraz Rafał Lewandowski - przedstawiciel lokalnej prasy.
   Po wspólnym odśpiewaniu pięknej pieśni patriotycznej pt."Marsza I Brygady" - uznanej w 2007 roku jako oficjalny hymn Wojska Polskiego - oraz powitaniu przez Dyrektor Szkoły mgr Ewę Wnuk, piątka finalistów przystąpiła do zmagań konkursowych.
   Oprócz pytań ustnych dotyczących Patrona Szkoły oraz przebiegu bitwy pod Radzyminem w sierpniu 1920 r., były również zadania praktyczne polegające m.in. na rozwiązaniu krzyżówki, odszukaniu miejsc na mapie oraz odgadnięciu - kogo lub które miejsca pamięci narodowej przedstawiają wybrane fotografie.
   Ogółem rozegrano aż 14 konkurencji, które wyłoniły najlepszego uczestnika finału. Po podliczeniu wyników przez jury konkursu, w którym zasiadały Panie: Iwona Jaworska - nauczycielka języka polskiego w naszym Gimnazjum oraz Marzena Małek - dyrektor Miejskiej Sali Koncertowej i Biblioteki Publicznej w Radzyminie okazało się, że finał wygrała uczennica klasy IIIb Katarzyna Wilczyńska. Kolejne miejsca zajęli: Ola Górecka - kl. Id, Ada Zalewska - kl. IIb, Irek Zygartowicz - kl. IId oraz Ala Polkowska z klasa III b. Należy zaznaczyć, że wszyscy uczestnicy finałowej rozgrywki wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą biografii Patrona Szkoły oraz tematyki z zakresu wojny polsko - bolszewickiej 1920 r.
   W trakcie finałowej rozgrywki odbył się także quiz dla kibiców, który wygrali uczniowie klasy Id: Natalia Korzeniewska i Adrian Kostrzewa. Po rozdaniu nagród zwycięzcom finału przez dyr. szkoły Ewę Wnuk i szacownego gościa Zdzisława Waltera oraz krótkim podsumowaniu wyników przez prowadzącego konkurs nauczyciela historii Władysława Kolatorskiego rozpoczęło się spotkanie uczniów naszego Gimnazjum z Rodziną Patrona.
   Trwające prawie godzinę spotkanie poprowadzili uczniowie klasy IIb: Ola Urban i Piotrek Barański. Gimnazjaliści pytali m. in. o losy rodziny Walterów i tradycję związaną z Patronem Szkoły. W trakcie rozmowy z uczniami Pan Zdzisław Walter stwierdził, że dzięki nadaniu imienia naszej Szkole "...pamięć o majorze Stefanie Walterze przetrwa na zawsze w pamięci mieszkańców Radzymina." Spotkanie zakończyło wręczenie kwiatów i owacja na stojąco zgotowana szacownym gościom przez uczniów Gimnazjum.
   Na zakończenie tego wyjątkowego dnia krewni majora Stefana Waltera, wspólnie z delegacją uczniów i nauczycielem Władysławem Kolatorskim, udali się do Mokrego, gdzie 91 lat temu został śmiertelnie ranny Patron naszej Szkoły. Przy pamiątkowym obelisku złożono kwiaty oraz zapalono znicz. Wzruszona rodzina majora Waltera zapewniła, że 4 października bieżącego roku zjawi się w komplecie na uroczystości nadania imienia naszej Szkole.
   W tym miejscu należy podziękować uczniom, którzy pomagali w przygotowywaniu konkursu i w dużej mierze przyczynili się do tego, aby spotkanie w dniu 3 czerwca na długo zapadło w pamięci gimnazjalistów. Do grona współorganizatorów konkursu należeli: Tomek Świątek kl. IIIb i Bartek Lipiński kl. Id - odpowiedzialni za stronę techniczną konkursu, natomiast część artystyczną przygotowali: Dominika Sykulska - kl. Id, Klaudia Skonieczna - kl. IIIb, Ola Urban oraz Piotr Barański z klasy IIb.
   Ponadto podziękowania dla dyr. szkoły Ewy Wnuk - za ufundowanie nagród i Pani Gabrieli Dobrzyńskiej za pomoc w przygotowaniu materiałów dydaktycznych oraz dyplomów na konkurs. Ponadto znaczny wkład w pracach przygotowawczych do konkursu i spotkania w dniu 3 czerwca mieli: Pani Iwona Smoczyńska - nauczycielka plastyki i autorka scenografii, Pani Iwona Jaworska - sprawująca nadzór nad sprawnym przebiegiem konkursu oraz Pani Anna Borowa - odpowiedzialna za dokumentację fotograficzną z przebiegu konkursu oraz spotkania z rodziną majora Stefana Waltera.

   Zapraszamy do galerii cz. I

   Zapraszamy do galerii cz. II

   Zapraszamy do galerii cz. III

   Opinie Gimnazjalistów:

   Ada Zalewska kl. IIb - uczestniczka konkursu.
   Uczestnictwo w konkursie było znakomitą okazją do pogłębienia wiedzy o naszym Patronie oraz Bitwie Warszawskiej w sierpniu 1920 roku. Do udziału zachęcała możliwość sprawdzenia się, wykazania swoją wiedzą na forum szkoły, a także spotkania z krewnymi majora Stefana Waltera. Konkurs składał się z 14 konkurencji o różnym stopniu trudności. Wszyscy, którzy wzięli w nim udział mieli satysfakcję ze swoich osiągnięć oraz zdobytej wiedzy.

   Ola Urban kl. IIb - prowadząca spotkanie z rodziną Patrona.
   Po konkursie i rozdaniu nagród odbyło się spotkanie z rodziną Stefana Waltera. Nasze gimnazjum odwiedzili: Pan Zdzisław Walter - bratanek Patrona szkoły, razem z żoną i córką. Liczne grono uczniów z wielkim zainteresowaniem wysłuchało opowieści pana Zdzisława o jego stryju - bohaterze walk pod Radzyminem w 1920 roku. Niezwykle ciekawa była również relacja dotycząca rodzinnej tradycji i losów niektórych członków rodu Walterów m.in. podczas II wojny światowej. Gimnazjaliści chętnie zadawali pytania i aktywnie brali udział w rozmowie. Ta niecodzienna lekcja historii na długo pozostanie w naszej pamięci.

  **********************************************

   "Śladami majora Stefana Waltera"

   -->> W ramach przygotowań do nadania imienia naszej Szkole uczniowie klas Ic oraz Id uczestniczyli w wycieczkach do Mokrego, gdzie w sierpniu 1920 roku żołnierze 29 pułku strzelców kaniowskich toczyli zacięty bój z bolszewikami.
   6 maja 2011 r. na pole historycznej bitwy udali się uczniowie klasy Id pod opieką Anny Borowej i Władysława Kolatorskiego, a trzy tygodnie później śladami majora Stefana Waltera wyruszyli uczniowie klasy Ic, którzy wspólnie z wychowawcą Panią Jadwigą Małyszko - Kisielewską i nauczycielem historii W. Kolatorskim przeszli drogą przez Nowe Mokre, skąd 91 lat temu maszerowali żołnierze majora Waltera.
   Przy pamiątkowym obelisku upamiętniającym bohaterskiego dowódcę 29 pułku majora Stefana Waltera odbyła się krótka prelekcja historyczna, podczas której uczniowie zapoznali się z biografią Patrona Gimnazjum nr 1 oraz znaczeniem "Cudu nad Wisłą 1920 roku" dla najnowszej historii Polski. Gimnazjaliści zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć o majorze Walterze, którego nazwisko na trwałe wpisało się w historię naszego miasta.
   "Losy tego dzielnego oficera były nierozerwalnie związane ze skomplikowanymi dziejami naszego narodu na początku XX wieku. Wychowany z dala od Polski zawsze marzył o powrocie do wolnej Ojczyzny. Z dalekiej Besarabii pod Radzymin wiodła żołnierska droga majora Stefana Waltera. Występując z wnioskiem o nadanie imienia naszej szkole byliśmy przekonani, że Jego postawa życiowa, dokonania oraz patriotyzm mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży".
   Po spotkaniu przy obelisku w Mokrem, gimnazjaliści pomaszerowali w kierunku Rejentówki, gdzie zorganizowano ognisko, a następnie odbył się krótki spacer wzdłuż rzeki Rządzy. Uczniowie dowiedzieli się o przebiegu walk wzdłuż I linii polskiej obrony na przedpolach Warszawy latem 1920 roku. Podziwiano również walory geograficzno - przyrodnicze okolic Radzymina (m.in. meandrującą rzekę i wspaniałe wydmy eoliczne).

   Zapraszamy do galerii:

  **********************************************

   "Żołnierz, który tyle zrobił dla Polski, nie zostanie bez nagrody. Wdzięczna Ojczyzna nie zapomni o Nim."
   /Józef Piłsudski/

   -->> Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. majora Stefana Waltera w Radzyminie zaprasza wszystkich dnia 04.10.2011 r. (wtorek) na uroczystość nadania imienia i poświęcenia Sztandaru.
   Honorowy Patronat nad uroczystością objął Burmistrz Radzymina Zbigniew Piotrowski.

   Program uroczystości:

  • Godz. 10.00 - Msza Święta w Kolegiacie w Radzyminie.
  • Godz. 11.00 - Uroczysty przemarsz ulicami Radzymina.
  • Godz. 11.15 - 13.00 - Oficjalne uroczystości na terenie szkoły:
   - Powitanie zaproszonych gości przez Dytrekor Szkoły Ewę Wnuk: przedstawienie historii i osiągnięć szkoły;
   - Uzasadnienie wyboru Patrona oraz prezentacja sylwetki majora Stefana Waltera - W. Kolatorski;
   - Uroczyste przekazanie Aktu Nadania Imienia;
   - Uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły;
   - Ślubowanie;
   - Poświęcenie tablicy pamiątkowej;
   - Wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości;
   - Premierowe odśpiewanie Hymnu Szkoły i część artystyczna
   w wykonaniu uczniów.

   ZAPRASZAMY!!!

   *******************************************

   Uroczystość nadania imienia szkole
   04.10.2011 r.

   "Spokojnie, wśród ciszy leśnej posuwała się kolumna marszowa. Jadący konno major Walter wyjechał na skraj lasu, by rozejrzeć się w położeniu. Zamiast oddziałów 28 pułku i swego batalionu ujrzał bolszewików, zajmujących stanowiska pod lasem. Major zdecydował się uderzyć na wroga. Zalśniły nasadzone bagnety. Raptowny atak zaskoczył bolszewików i zmusił ich do ucieczki. Kompanie poszły naprzód, lecz dalej spotkał ich silny ogień. Krasnoarmiejcy bronili zaciekle wsi Mokre; kompanie 29 pułku miały coraz większe straty. Ogień zmagał się z każdą chwilą. Major Walter znajdował się pomiędzy 7 i 8 kompanią a kompanią szturmową. W tej przełomowej chwili stanął przed szturmową kompanią, chcąc ją poprowadzić na wroga."Chłopcy!" - zawołał. Wiwat! Naprzód!" I w tym momencie bolszewicka kula trafiła go w piersi. Upadł, zalewając się krwią. (...)" Ostrożnie złożono na płaszczu majora i poniesiono do ambulansu. (...) Major Stefan Walter męczył się powolnym konaniem w murach ewangelickiego szpitala w Warszawie (...) 4 października 1920 roku po długich cierpieniach skonał major Stefan Walter."
   /"Żołnierze niepodległości" - E. Wachnowska/

   Pod koniec września 1920 r. major Stefan Walter za odwagę na polu bitwy pod Radzyminem został odznaczony Orderem Virtuti Militari. Jest to bohater, o którym pamięć wciąż jest żywa.

   -->> W dziewięćdziesiątą rocznicę Bitwy Warszawskiej w naszym Gimnazjum zrodziła się inicjatywa nadania szkole imienia majora Stefana Waltera.
   30 września 2010 r. wystąpiliśmy z wnioskiem do Rady Miejskiej w Radzyminie o nadanie imienia. W dniu 8 października 2010 r. radni jednogłośnie przegłosowali tę kandydaturę na posiedzeniu Rady Miejskiej. Ustaliliśmy, że uroczystość odbędzie się 4 października 2011 r.,
   w dzień śmierci Patrona.

   Następnie powołano Komitet Nadania Imienia w składzie: Anna Borowa, Joanna Bożyk, Paweł Cybulski, Barbara Gryglewicz-Piekarz, Mirosława Góral, Iwona Jaworska, Anna Kęczkowska-Chikha, Władysław Kolatorski, ks. Marcin Kontraktowicz, Magdalena Krysiak, Ewa Michalak, Dorota Poznańska, Iwona Smoczyńska, Jolanta Ślebioda-Szatan, Cezary Wnuk, Ewa Wnuk. Przewodniczącym Komitetu został Władysław Kolatorski.
   Z wielkim wzruszeniem i dumą będziemy wspominać dzień 4 października 2011 roku, dzień w którym major Stefan Walter został Patronem Gimnazjum nr 1 w Radzyminie.

   Nadanie imienia szkole, wręczenie sztandaru i odsłonięcie tablicy pamiątkowej to trzy wydarzenia połączone w jedno dzięki pracy, ofiarności i zaangażowaniu wielu ludzi. Pracowali oni wspólnie, wspierali się i uzupełniali, aby uroczystość przebiegała tak, jak zasługuje na to major Stefan Walter.
   Uroczystość nadania imienia zainaugurowana została Mszą św. w radzymińskiej kolegiacie, którą koncelebrowali ks. Artur Staniszewski - dyrektor Wydziału Kształcenia Kurii Warszawsko-Praskiej, ks. Krzysztof Ziółkowski proboszcz nowopowstałej parafii pod wezwaniem Jana Pawła II w Radzyminie i ks. Paweł Kondracki - katecheta Gimnazjum nr 1. Nad przebiegiem uroczystości w kościele czuwał ks. Marcin Kontraktowicz, który uroczyście wprowadził wszystkie poczty sztandarowe.
   Uroczystość przebiegała w pięknej muzycznej oprawie w wykonaniu Radzymińskiej Orkiestry Dętej, organisty Roberta Gawrońskiego i p. Joanny Bożyk. W trakcie nabożeństwa został poświęcony sztandar szkoły.
   Następnie wszyscy uroczyście przemaszerowali do szkoły na drugą część uroczystości. Jako pierwsi jechali motocykliści, następnie szły poczty sztandarowe, po nich portret Patrona niesiony w asyście wojska i grupy rekonstrukcyjnej. Ten wspaniały przemarsz zamykali licznie przybyli goście, odświętnie ubrani uczniowie i ułani na koniach. Blasku i kolorytu temu wydarzeniu dodawała piękna, słoneczna pogoda.
   Ceremonię na boisku szkolnym rozpoczęli konferansjerzy:
   p. Magdalena Krysiak i p. Cezary Wnuk. Całość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie wszystkich przybyłych uroczyście powitała Ewa Wnuk - dyrektor szkoły.
   Na uroczystość przybyli: wicestarosta p. Konrad Rytel, duchowieństwo, dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego w Kuratorium Oświaty w Warszawie p. Krystyna Mucha, burmistrz Radzymina p. Zbigniew Piotrowski, były burmistrz p. Jan Wnuk, wiceburmistrz Radzymina p. Andrzej Siarna, były wiceburmistrz p. Jerzy Berta, sekretarz gminy p. Halina Grzelak, przewodnicząca Rady Miejskiej w Radzyminie - p. Elżbieta Darka, jej zastępcy: p. Paweł Dąbrowski i p. Mirosław Fabisiak, radni, wojsko - 9 Batalion Łączności w Białobrzegach, delegacja z Kalisza, dyrektorzy placówek funkcjonujących na terenie naszej gminy, przedstawiciele stowarzyszeń, firm i różnych organizacji oraz rodzice, pracownicy i uczniowie szkoły. Szczególnie ciepło powitano rodzinę patrona: bratanka patrona p. Zdzisława Waltera oraz pozostałych członków rodziny.
   Następnie Ewa Wnuk przypomniała historię Gimnazjum nr 1 od momentu utworzenia, tj. od 1999 roku. Uzasadnienie wyboru patrona przedstawił p. Władysław Kolatorski. Nadanie imienia szkole to żywy pomnik wystawiony człowiekowi, który zasłużył na nasz szacunek i wieczną pamięć. Uchwałę w sprawie nadania Gimnazjum nr 1 w Radzyminie imienia majora Stefana Waltera odczytał p. Cezary Wnuk, ówczesny przewodniczący Rady Miejskiej, a pani Elżbieta Darka - obecna przewodnicząca przekazała ją na ręce pani dyrektor.
   W końcu nadeszła ta ważna chwila, by sztandar szkoły stał się własnością Gimnazjum nr 1 w Radzyminie. W ceremoniale przekazania sztandaru uczestniczyli rodzice: p. Maria Górecka,
   p. Marzena Korzeniewska i p. Jacek Kur; burmistrz Radzymina -
   p. Zbigniew Piotrowski oraz dyrektor szkoły Ewa Wnuk i wicedyrektor p. Barbara Chełchowska. Pani dyrektor odbierając sztandar powiedziała: Przyjmując sztandar szkoły wyrażam gorące podziękowanie za tak cenny dar. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań by stał się on fundamentem pracy wychowawczej naszej szkoły.
   Następnie pani dyrektor przekazała uczniom sztandar mówiąc: Przekazuję wam sztandar szkoły jako symbol patriotyzmu i tradycji. Noście go z dumą i honorem. Niech hasła widniejące na sztandarze BÓG, HONOR, OJCZYZNA, NAUKA towarzyszą wam w dalszym życiu i będą najważniejszymi wartościami.

   Zaszczytu uczestniczenia w pierwszym, szkolnym poczcie sztandarowym w dziejach naszego gimnazjum dostąpili : Aleksandra Górecka, Natalia Korzeniewska i Bartłomiej Lipiński.
   Następnie odbyła się prezentacja sztandaru i po niej ślubowanie uczniów na sztandar. Po wspólnym odśpiewaniu pięknej patriotycznej pieśni: "Marsz I Brygady" nastąpiło poświęcenie tablicy pamiątkowej, którego dokonali: ks. Artur Staniszewski i ks. Marcin Kontraktowicz. Do odsłonięcia tablicy zostali poproszeni: burmistrz Radzymina - p. Zbigniew Piotrowski, przewodnicząca Rady Miejskiej w Radzyminie – p. Elżbieta Darka, wicestarosta powiatu wołomińskiego –p. Konrad Rytel, przedstawicielka Kuratorium Oświaty - p. Krystyna Mucha, p. Elżbieta Jankowska - reprezentantka rodziców, p. Zdzisław Walter - rodzina, dyrektor Ewa Wnuk i fundator tablicy Robert Jakub Kowalski, w jego imieniu wystąpił ojciec - p. Seweryn Kowalski.
   Na koniec oficjalnej części uroczystości głos zabrali goście, którzy dziękując za zaproszenie, wyrazili swoje szczere uznanie za przygotowanie uroczystości oraz gratulowali wyboru patrona. Głos zabrali: burmistrz Radzymina, przewodnicząca Rady Miejskiej w Radzyminie, p. Krystyna Mucha - dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium Oświaty w Warszawie. W imieniu prezydenta Kalisza list gratulacyjny odczytał p. Tadeusz Skarżyński - nauczyciel historii w Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu. Kolejnymi osobami, które zabrały głos byli: p. Zdzisław Walter - w imieniu rodziny, wicestarosta powiatu wołomińskiego p. Konrad Rytel, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki - p. Halina Bonecka. p. Elżbieta Jankowska – przedstawicielka rodziców szkoły i wsi Mokre oraz uczennica - reprezentantka Liceum Ogólnokształcącego w Radzyminie.
   Kolejnym punktem uroczystości był piękny program artystyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycielek: p. Magdaleny Krysiak i p. Joanny Bożyk.
   Uczniowie rozpoczęli go premierowym odśpiewaniem hymnu szkoły.
   Na koniec pani dyrektor słowami papieża, Jana Pawła II podziękowała wszystkim darczyńcom: Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to kim jest; nie przez to co posiada, lecz przez to, czym się dzieli z innymi.

   Na pamiątkę uroczystości goście otrzymali drobne upominki: książkę o patronie autorstwa Władysława Kolatorskiego, z jego dedykacją, pamiątkowy znaczek oraz folder. Wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek do budynku szkoły i poproszeni o wpisywanie się do księgi pamiątkowej. Po zakończonej uroczystości delegacja udała się do Mokrego, by złożyć kwiaty
   i zapalić znicz w miejscu, gdzie został ciężko ranny major Stefan Walter.

   Tym wszystkim, których bezpośredni wysiłek
   i zaangażowanie pozwoliło nam uczestniczyć w tej uroczystości składam serdeczne podziękowania.
   Szczególne podziękowanie kieruję w stronę burmistrza p. Zbigniewa Piotrowskiego, który swoim patronatem objął uroczystość, Komitetu Nadania Imienia z przewodniczącym p. Władysławem Kolatorskim oraz sponsorów: p. Roberta Jakuba Kowalskiego oraz Anny i Wiesława Ciałkowskich.

   Ewa Wnuk
   Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. mjr. Stefana Waltera
   w Radzyminie

  • Folder o Patronie str. 1


  • Folder o Patronie str. 2


  • Książka W. Kolatorskiego o Patronie.  • Zapraszamy do galerii:
   (Fotografie: Anna Borowa, Paweł Cybulski)

  • *******************************************   

  Archiwum 2010/2011.

  Archiwum 2009/2010.

  Archiwum 2008/2009.

  Archiwum 2007/2008.

  Archiwum 2006/2007.

   
   
  "KATYŃ - ocalić od zapomnienia"
  Ogólnopolska akcja posadzenia 21473 dębów na 70-lecie Zbrodni Katyńskiej.
  Katyń-ocalić od zapomnienia...

  Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

  Bezpieczny Internet


   


   .: DODATKI

  >> LINKI

  >> DOWNLOAD

  >> PUBLIKACJE        NAUCZYCIELI

   
  ..:: Gimnazjum nr 1 w Radzyminie - D.P. 2003 - 2012 ::..