W dniach 2.06 - 6.06.2008 r. uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w organizowanym po raz pierwszy spływie kajakowym rzeką Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim. W spływie uczestniczyło 19 uczniów i trzech opiekunów. Kierownikiem wyprawy był p. Cezary Wnuk. Opiekę duszpasterską sprawował ks. Wojciech Pieniak, a trzecim opiekunem był p. Marek Szulc.
Spływ rozpoczęliśmy z miejscowości Stary Folwark nad jeziorem Wigry tuż przy zabytkowym klasztorze. Szlak Czarnej Hańczy to niezapomniane wrażenia i przeżycia w obcowaniu z dziką przyrodą Suwalszczyzny. Pierwszy etap spływu zakończyliśmy na polu biwakowym w miejscowości Buda Ruska.
Wieczór, kolacja, ogniska, wspólne śpiewanie i nocleg w namiotach to początek życia biwakowego uczestników wyprawy. Drugi etap to około 20 km do miejscowości Frącki, to cudowne widoki, dzika przyroda, czysta rzeka i cały czas słońce.
Trzeci dzień to przełom, płyniemy 38 km po to by w czwartek odpoczywać i spędzać czas na kąpieli w jeziorze, gotowaniu obiadu i przygotowaniu do ostatniego etapu. W czasie pokonywania morderczego odcinka naszego spływu obfitującego w naturalne przeszkody nawodne i podwodne oraz śluzy wyrównywujące poziom wód kanału pomiędzy jeziorami docieramy wieczorem nad jezioro Paniewo. Obiadokolacja w zajeŸdzie „Starożyn” i gorąca herbata poprawiająca humory wszystkim. Ostatni dzień to 10 km kanałem i jeziorami, jedna śluza i jesteśmy na dużym polu biwakowym, o tej porze jeszcze pustym, gdzie czeka na nas już autokar. Po godzinie żegnamy Puszczę Augustowską, Czarną Hańczę, kanał oraz jeziora i odjeżdżamy do Radzymina.
W pamięci pozostaną tylko wspomnienia oraz fotografie.

W spływie udział wzięli :
1. Baranowska Joanna
2. Orzoł Katarzyna
3. Lipska Sara
4. Chlebowska Patrycja
5. Czaplicka Justyna
6. Ambroziak Monika
8. Gawrońska Magdalena
9. Bożym Patrycja
10. Rębelski Ernest
11. Klos Aleksander
12. Klos Karol
13. Czerwiński Dariusz
14. Więch Damian
15. Rosa Adam
16. Rosa Łukasz
17. Górski Przemysław
18. Podlaski Kamil
19. Łukasik Mateusz