Dzisiaj jest:
 

  HOME
|   NAUCZYCIELE |   UCZNIOWIE |   KALENDARZ |   PODRĘCZNIKI |   PEDAGOG |   SOCJOTERAPEUTA |   ABSOLWENCI |   KONTAKT


 
 .: MENU

..:: AKTUALNOŚCI ::..
..:: NADANIE       IMIENIA ::..
..:: PATRON              SZKOŁY ::..
..:: HISTORIA       SZKOŁY::..
..:: HISTORIA       RADZYMINA ::..
..:: NAUCZYCIELE ::..
..:: UCZNIOWIE ::..
..:: KONKURSY ::..
..:: SUKCESY       SPORTOWE ::..
..:: ZAJĘCIA       POZALEKCYJNE ::..
..:: KALENDARZ       IMPREZ ::..
..:: NASZE PRACE ::..
..:: REKRUTACJA ::..
..:: PODRĘCZNIKI ::..
..:: KONTAKT ::..

 


 .: Licznik odwiedzin


Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin 
 .: NEWSRozkład jazdy autobusu szkolnego w roku szkolnym 2012/2013


Ranne odjazdy autobusu szkolnego

.: Dziennik elektroniczny 2012/2013 :.

(Logowanie dla rodziców)


**************************************************


Zarządzenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia
6 lutego 2012 roku w sprawie rekrutacji uczniów
i słuchaczy do publicznych szkół ponadgimnazjalnych
oraz szkół policealnych na rok szkolny 2012/2013


**************************************************

A K T U A L N O Ś C I:

**************************************************  **************************************************

  Wyrazy szczerego współczucia
  i głębokiego żalu z powodu
  śmierci ojca pana Pawła Cybulskiego
  składają

  Koleżanki i Koledzy
  z Gimnazjum nr 1 im. mjr. S. Waltera w Radzyminie


  **************************************************

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012
  dnia 29 czerwca 2012 r.
  dla klas III o godz. 09.00,
  dla klas I - II o godz. 11.00.

  ZAPRASZAMY!!!

  **************************************************

  26 czerwca 2012 - BAL GIMNAZJALNY

  --> Zapraszamy do galerii: <--

  **************************************************

  -->> Zapraszamy na KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH, który odbędzie się dnia 29 czerwca 2012 r.
  o godz. 09.00 przed budynkiem szkolnym od strony wejścia do gimnazjum.

  Kiermasz organizują Księgarnie KRAM z Tłuszcza i Wyszkowa. ZAPRASZAMY!!!

  **************************************************

  Wyrazy szczerego współczucia
  i głębokiego żalu z powodu
  śmierci ojca pani Justyny Zielskiej
  składają

  Koleżanki i Koledzy
  z Gimnazjum nr 1 im. mjr. S. Waltera w Radzyminie


  **************************************************

  -->> UWAGA!
  Wykaz podręczników szkolnych obowiązujących w roku szkolnym 2012/2013.
  Więcej >> TUTAJ <<

  **************************************************

  Plener malarski w Dębinkach

  -->> 19 czerwca 2012 uczniowie z kl.I c i II b pod opieką p. Iwony Smoczyńskiej uczestniczyli w plenerze malarskim w Dębinkach "MAZOWIECKIE DROGI NORWIDA," zorganizowanym przez TZN
  w ramach programu edukacyjnego
  "PRZEŻYJ TO Z NAMI."

  W plenerze wzięło udział ponad 100 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Marek, Słupna, Radzymina i Dębinek.
  O godz.9.30 rano wyjechaliśmy spod ROKiS do Dębinek. Na miejscu młodzi artyści mieli okazję rozwijać swoje umiejętności plastyczne malując z natury dworek i okalający go przepiękny park. Uczestnicy mieli 3 godziny na wykonanie pracy własnej. Następnie jury wyłoniło najlepsze rysunki i przyznało nagrody ich autorom.
  Laureatmi z naszej szkoły zostały: Beata Niegowska kl.II B- I miejsce, Marta Kucińska kl.IC -II miejsce, Dominika Artomska kl.IIB -III miejsce. Po wyczerpującej pracy twórczej młodzi artyści mieli czas na odpoczynek i zabawę na świeżym powietrzu. Na koniec wszyscy posilili się grochówką oraz kiełbaską z grila. Plener był wspaniałą okazją do zaprezentowania swoich zdolności plastycznych, zdobycia nowych doświadczeń oraz poznania miejsc związanych z życiem i twórczością C.K. Norwida.

  Opracowanie: Iwona Smoczyńska


  --> Zapraszamy do galerii: <--

  **************************************************

  Spływ kajakowy Czarną Hańczą

  -->> Już piąty rok z rzędu uczniowie Gimnazjum nr 1 im. mjr. Stefana Waltera wzięli udział w spływie kajakowym Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim.
  Trasa spływu prowadziła spod Klasztoru w Wigrach aż do jeziora Serwy. Długość trasy wynosiła ok. 100 km.
  18 czerwca 2012 r. w poniedziałek grupa 22 uczniów z klas II i III pod kierownictwem nauczycieli: p. Cezarego Wnuka, p. Jolanty Ślebiody-Szatan, p. Mirosławy Góral oraz Dyrektora ROKiS p. Mirosława Jusińskiego wyjechała autokarem na miejsce startu.
  Przy pięknej pogodzie wypłynęliśmy liczbą 13 kajaków czarterowanych z firmy AS-Tour na pierwszy etap.
  Trasa wiodła z jeziora Wigry, Czarną Hańczą do miejscowości Buda Ruska. Po południu obiad, sauna, kąpiel w rzece, łowienie ryb, ognisko z kiełbaskami i zasłużony sen.
  Wtorek to dzień, w którym pokonujemy aż dwa odcinki z przerwą na obiad w stanicy wodnej "Frącki." Dalej trasa prowadziła przez bardzo malowniczy odcinek liczący ponad 25 km do Rygla, gdzie Hańcza płynie na Białoruś, a my spływamy w strefę Serw Kanałem Augustowkim.
  Nocleg w Rygolu, śniadanie i płyniemy dalej Kanałem mijając po drodze jezioro Mikoszewo, Paniewo i Orle. Najwiekszą atrakcją trzeciego dnia były śluzy na Kanale, które niestety w ilości trzech były w remoncie. Na szczęście podwójna śluza Paniewo oraz pojedyńcza Gorczyca są czynne i stały się atrakcją dla spływowiczów.
  Za śluzą ostatnie 8 km i jesteśmy na jeziorze Serwy. Kończymy spływ na polu namiotowym "Pod Krasnalem."
  Czwartek to dzień odpoczynku. Pogoda zaczęła się psuć. Lekkie ochłodzenie i przelotne opady deszczu nie popsuły jednak humorów. Wspólny posiłek, kąpiel w jeziorze, wędkowanie oraz wyprawa kajakami po jeziorze wypełniły czas pobytu na polu biwakowym.
  Jeszcze tylko ostatnie ognisko i "zielona noc." Ostatni dzień - piątek. Pakujemy się przy marnej pogodzie i po obiedzie żegnamy jezioro Serwy. W Radzyminie jesteśmy około godziny 18.00.
  Do zobaczenia w następnym roku.

  Opracowanie: Cezary Wnuk


  --> Zapraszamy do galerii: <--

  **************************************************

  Poczet Sztandarowy z Gimnazjum nr 1
  im. mjr. Stefana Waltera w Radzyminie

  "Nas nie stanie, lecz Ty nie zaginiesz.
  Pieśń Cię wezwie, legenda przechowa.
  Wichrem chwały w historię popłyniesz,
  Armio Krajowa..."


  /Fragment wiersza żołnierza AK Zbigniewa Kabata/


  -->>Nieubłagany upływ czasu sprawił, że odchodzą kolejne roczniki żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, natomiast żyjący uczestnicy dramatycznych wydarzeń podczas II wojny światowej - często ze względu na swój wiek oraz stan zdrowia - nie mogą uczestniczyć we wszystkich uroczystościach rocznicowych organizowanych w Gminie Radzymin. Dlatego 5 lat temu, z inicjatywy prezesa Towarzystwa Przyjaciół Radzymina - Jana Wnuka, uczniowie Gimnazjum nr 1
  w Radzyminie nawiązali współpracę ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej.

  Od września 2007 roku gimnazjaliści, wspólnie z bohaterami Polskiego Państwa Podziemnego, uczestniczą w Poczcie Sztandarowym żołnierzy AK Radzymińskiego Obwodu "Rajski Ptak." Dla młodzieży jest to wielki zaszczyt i wspaniała lekcja patriotycznego wychowania. Widok uczniów niosących sztandar Radzymińskich Żołnierzy Armii Krajowej stał się stałym elementem uroczystości patriotycznych organizowanych na terenie naszego miasta. W trakcie uroczystości z okazji rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego, która odbyła się 25 września 2010 r. na Cmentarzu Poległych w Radzyminie żołnierze AK oficjalnie przekazali swój Sztandar pod opiekę gimnazjalistów.
  Podczas świąt narodowych i rocznic ważnych wydarzeń w historii Polski skład Pocztu Sztandarowego w ciągu ostatnich trzech lat stanowili następujący uczniowie: Ada Zalewska, Natalia Niedzieska, Ola Urban, Łukasz Roguski i Wiktor Sochacki. Ponadto w niektórych uroczystościach stały skład Pocztu uzupełniały uczennice klasy IIIb: Paulina Kacprzak, Joanna Kostrzewa i Małgorzata Reluga.
  Wymienieni uczniowie kończą w czerwcu 2012 roku naukę
  w Gimnazjum nr 1 im. mjr. Stefana Waltera, jednak już zgłaszają się ich koledzy z młodszych klas, by dalej kontynuować chlubną tradycję związaną z najnowszymi dziejami naszego narodu. Dla młodego pokolenia żołnierze AK są dzisiaj autorytetami, prawdziwymi Bohaterami - symbolami odrodzonej i wolnej Polski. Opiekun młodzieży uczestniczącej w Poczcie Sztandarowym, nauczyciel historii Władysław Kolatorski, nie może narzekać na brak chętnych. Widać, że patriotyczne wychowanie jest jednym
  z atutów Gimnazjum nr 1 w Radzyminie.
  Należy dodać, że wysiłek gimnazjalistów uczestniczących w Poczcie Sztandarowym został doceniony Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Towarzystwo Przyjaciół Radzymina. 15 czerwca 2012 r. odbyła się wspaniała wycieczka edukacyjna "Śladami Żołnierzy AK", zorganizowana przez prezesa TPR Jana Wnuka. Razem z młodzieżą na zwiedzanie Muzeum Pamięci w Palmirach udali się świadkowie wydarzeń sprzed wielu lat - radzymińscy żołnierze AK - Wojciechowski Jan ps."Mały" i Ryszard Zacheja ps. "Sędziwoj." Ich wspomnienia oraz wyczerpujący wykład prezesa J. Wnuka stanowiły niezwykłą lekcję historii. Opiekunom młodzieży Iwonie Jaworskiej i Władysławowi Kolatorskiemu, widok wychowanków słuchających w skupieniu relacji dotyczących martyrologii narodu polskiego oraz odwiedzenie miejsc spoczynku poległych podczas II wojny światowej (cmentarze w Palmirach, Wierszach i Granicy) po raz kolejny uświadomiły, że najlepsze efekty w wychowaniu patriotycznym przynoszą tzw. "żywe lekcje" historii.

  Ada Zalewska - uczennica kl. III b

  Przez ostatnie dwa lata miałam zaszczyt uczestniczyć we wszystkich ważnych uroczystościach patriotycznych, reprezentując Sztandar Armii Krajowej na terenie miasta i gminy Radzymin. Uroczyste przekazanie Sztandaru AK - Obwód "Rajski Ptak" odbyło się we wrześniu 2010 r. na Cmentarzu Poległych
  w Radzyminie, który trzynaście lat temu odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II. Była to dla nas wyjątkowa chwila i poważne wyzwanie. Przejęcie tak doniosłej misji, jaką jest uczestnictwo
  w Poczcie Sztandarowym w imieniu żołnierzy AK to ogromna radość i zarazem wielka odpowiedzialność.
  Już jako oficjalni przedstawiciele braliśmy udział m. in.
  w obchodach rocznicy odzyskania Niepodległości, Święta Konstytucji 3 Maja czy rocznicach "Cudu nad Wisłą" w 1920 roku. Ponadto 14 lutego 2012 r. w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Załubicach uczestniczyliśmy w obchodach siedemdziesiątej rocznicy powstania Armii Krajowej, a trzy miesiące później - 6 maja - staliśmy w Poczcie Sztandarowym podczas obchodów jubileuszu 110-lecia utworzenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie.
  Bardzo cieszę się, że miałam okazję brać udział we wszystkich uroczystościach w tak szczególnej roli. Jestem przekonana, że po naszym odejściu z Gimnazjum nr 1, w szkole nie zabraknie uczniów, którzy będą nadal godnie reprezentować Sztandar Armii Krajowej. Kultywowanie pamięci o bohaterskich żołnierzach AK, którzy często oddawali życie walcząc o Wolną Ojczyznę to nasz wspólny obowiązek.

  Opracowanie: W. Kolatorski
  Zdjęcia: Z. Pachulski i M. Rosa

  --> Zapraszamy do galerii: <--

  **************************************************

  Wycieczka do Kalisza - "Śladami majora Stefana Waltera"

  -->> Dzień 4 października 2011 r. na trwałe zapisał się w historii Gimnazjum nr 1 w Radzyminie. Po zaakceptowaniu naszej propozycji przez władze samorządowe (uchwała Rady Miejskiej w Radzyminie nr 608/XLII z dnia 8 października 2010 roku), szkoła ma wreszcie Patrona – majora Stefana Waltera, bohatera wojny polsko-bolszewickiej rozgrywanej na ziemi radzymińskiej w sierpniu 1920 roku.
  Osoba majora Stefana Waltera w szczególny sposób łączy dwa miasta: Radzymin i Kalisz. Ziemia Radzymińska to miejsce, na którym przyszło zginąć bohaterowi "Cudu nad Wisłą." Ziemia Kaliska zaś, to miejsce Jego wiecznego spoczynku. Dlatego na początku czerwca bieżącego roku grupa uczniów udała się na dwudniową wycieczkę do Kalisza, której najważniejszym punktem było odwiedzenie grobu Patrona szkoły majora Stefana Waltera na Cmentarzu Żołnierskim na Majkowie.
  Wyjazd z Radzymina nastąpił 4 czerwca już o godzinie 6.00. Mimo deszczowej pogody humory wszystkim dopisywały. 25 osobowa grupa uczniów z klasy IIa, IId i IIIb, którą stanowili gimnazjaliści szczególnie zasłużeni podczas ubiegłorocznych przygotowań do nadania imienia szkole, wraz z Pocztem Sztandarowym udała się najpierw na cmentarz żołnierski na Majkowie w Kaliszu, gdzie spoczywają m.in. żołnierze polegli w wojnie polsko-sowieckiej w 1920 roku. Na grobie majora Stefana Waltera złożono wiązankę kwiatów oraz zapalono znicze. Krótka modlitwa i chwila zadumy przy grobie Patrona wprawiły wszystkich w podniosły nastrój.
  Następnie gimnazjaliści wraz z opiekunami - Iwoną Jaworską i Władysławem Kolatorskim - udali się do centrum miasta, aby zwiedzić najstarszą - zabytkową część Kalisza. Rolę przewodnika pełnił nauczyciel historii z zaprzyjaźnionego Gimnazjum nr 9 w Kaliszu Pan Tadeusz Skarżyński oprowadził nas po najciekawszych miejscach w tym najstarszym w Polsce grodzie. Wszyscy byli zachwyceni wspaniałym przewodnikiem i Jego ciekawymi, pełnymi pasji opowieściami o historii i zabytkach Kalisza.
  O godzinie 17 przyjechaliśmy do zajazdu "Noce i dnie" w pobliskim Russowie - niewielkiej miejscowości w pobliżu Kalisza - gdzie w 1889 roku urodziła się wybitna pisarka Maria Dąbrowska. Uczniowie mogli wreszcie odpocząć i jeszcze do późnych godzin wieczornych dzielili się wrażeniami z mijającego dnia.
  We wtorek (5 czerwca) udaliśmy się na spotkanie z wiceprezydentem Kalisza Jackiem Konopką. Należy zaznaczyć, ze w październiku 2011 roku Pan wiceprezydent nie mógł - z powodu pilnych obowiązków służbowych - uczestniczyć w nadaniu imienia naszej szkole, dlatego wizyta w Ratuszu była jakby dopełnieniem uroczystości sprzed kilku miesięcy. Spotkanie w Urzędzie Miasta upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Pan prezydent Konopka zapewnił, ze będzie patronował dalszej współpracy młodzieży z Radzymina i Kalisza. Na zakończenie nastąpiło wręczenie upominków, które przekazaliśmy w imieniu Burmistrza Radzymina Zbigniewa Piotrowskiego i dyrektor naszego gimnazjum Pani Ewy Wnuk. Zaprosiliśmy również Pana Prezydenta do odwiedzenia miasta "Cudu nad Wisłą", tak zasłużonego podczas dramatycznej obrony Warszawy w sierpniu 1920 roku.
  Jeszcze wówczas nie wiedzieliśmy, że do ponownego spotkania dojdzie tak szybko, czyli już 6 dni później (11 czerwca). Otóż Pan Prezydent Konopka, który był w Warszawie na meczu Euro 2012 Polska – Grecja odwiedził również nasze miasto.
  Po wizycie w Urzędzie Miasta pojechaliśmy do Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II, gdzie przywitała nas Pani dyrektor Małgorzata Jackowska, zaś rolę przewodnika po szkole pełnił Pan Skarżyński. Piękny i nowoczesny budynek szkolny, baza dydaktyczna oraz infrastruktura sportowa zrobiły na nas ogromne wrażenie. W trakcie spotkania w auli szkoły dyrektor M. Jackowska oświadczyła, że postara się, aby delegacja gimnazjalistów z Kalisza (którzy gościli ze swoim sztandarem na uroczystości w dniu 4 października 2011 roku) ponownie przyjechała do Radzymina z okazji 1 rocznicy nadania imienia naszej szkole.
  Na zakończenie dwudniowej wycieczki młodzież zwiedziła muzeum Marii Dąbrowskiej w Russowie, które mieści się w dworku, gdzie spędziła swoje dzieciństwo wybitna pisarka, autorka utworu "Noce i dnie" (dworek w Russowie stał się pierwowzorem dla powieściowego dworu w Serbinowie). Zwiedzając bogatą ekspozycję dowiedzieliśmy się m.in., że Maria Dąbrowska posiadała również wielkie zdolności plastyczne, a także - jak w dawnych dworach wyglądała pułapka na muchy?
  Wieczorem 5 sierpnia pełni wrażeń i dobrych humorów wróciliśmy do Radzymina. Wszyscy stwierdzili, że wycieczka była niezwykle udana i w następnych latach należy organizować kolejne wyjazdy do pięknego miasta nad Prosną. Wizyta na cmentarzu żołnierskim, gdzie spoczywa Patron Szkoły to również wspaniała lekcja patriotycznego wychowania.

  Refleksje uczniów z wycieczki do Kalisza

  Dominika Sykulska - kl. IId
  Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w wycieczce do Kalisza. Nie była to zwykła wyprawa, ponieważ uczniowie mogli także wzbogacić swoją wiedzę o historii tego miasta oraz oddać hołd Patronowi Szkoły majorowi Stefanowi Walterowi. Zwiedziliśmy Starówkę oraz zachwycające kościoły, mogliśmy także podejrzeć pracę urzędników Kalisza.
  Jednak największe wrażenie wywarło na wszystkich Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II. Tą szkołę można nazwać "Szkołą Marzeń." Są tam doskonałe warunki do rozwoju naukowego, jak i sportowego m.in. wyposażone w nowoczesny sprzęt pracownie naukowe, ogromna hala sportowa, korty do tenisa i boisko do piłki nożnej. Każdy uczeń może wybrać profil klasy, w której chce się uczyć oraz rozwijać swoje zainteresowania.
  Mam nadzieję, że w naszym gimnazjum będą jeszcze organizowane wycieczki do wspaniałego miasta-Kalisza. Takie wyjazdy rozwijają wiedzę o różnych regionach Polski, a ponadto sprzyjają nawiązywaniu współpracy między uczniami z Radzymina i Kalisza.

  Piotr Wnuk - kl. IIIb
  Kalisz - wiekowe miasto położone nad rzeką Prosną, prawdopodobnie najstarsze w całej Polsce. To tam, w małej kapliczce złożone są szczątki mjr. Stefana Waltera - bohatera Mokrego i patrona naszej szkoły. Jadąc tam, nie spodziewałem się tego, co zobaczyłem. Kalisz okazał się być miastem niezwykle malowniczym, z pięknym rynkiem, którego centrum stanowi imponujący ratusz. Wielkim zaskoczeniem okazała się mnogość kościołów – w czasie naszego krótkiego spaceru naliczyliśmy ich cztery.
  Jednak największym zaskoczeniem wycieczki było Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II, które wzbudziło w nas zachwyt połączony z zazdrością. Budynek jest bardzo przestrzenny, a dzięki specyficznemu układowi korytarzy, które spotykają się w centrum szkoły, sprzyja integracji. Szkoła posiada też niezwykle rozwinięte zaplecze - gimnazjum to posiada najnowszy sprzęt komputerowy, dobrze dofinansowaną bibliotekę, dwie ogromne sale gimnastyczne, dwa boiska, lodowisko oraz basen. Nasz system edukacji działałby o wiele lepiej, gdyby każda szkoła wyglądała tak jak Gimnazjum nr 9.
  Tak naprawdę więc wycieczka ta prawie wcale nie miała złych stron. Kalisz na pewno na długo zostanie w mojej pamięci i z wielką chęcią kiedyś do niego jeszcze wrócę (chociażby po to, by zjeść tam pizzę).

  Szymon Cymer - kl. IIIb
  Kalisz okazał się bardzo ładnym miastem. Spodziewałem się miasta wyglądającego jak warszawska dzielnica Praga, a na miejscu zastałem ładne, zadbane, czyste miasto z mnóstwem zabytków. Zwiedziliśmy także gimnazjum kaliskie, którego uczniowie byli w Radzyminie podczas nadania imienia naszej szkole. Jego ogrom, przestronność oraz bardzo dobre wyposażenie są dla nas przytłaczające. Chodząc tam ma się wrażenie, że jest się w jakimś amerykańskim liceum. Spotkaliśmy się także z wiceprezydentem miasta, który odwiedził naszą szkołę już po naszym powrocie. Wycieczka do Kalisza była bardzo ciekawa i sądzę, że na długo zapadnie mi w pamięć.

  Opracowali: I. Jaworska, W. Kolatorski
  Zdjęcia: Klaudia Matera


  Dodatkowe informacje na stronie internetowej
  Urzędu Miasta Kalisza


  --> Zapraszamy do galerii: <--

  **************************************************

  UWAGA!!!
  Przed nami kolejny długi weekend.
  7 czerwca 2012 r. - Boże Ciało (czwartek),
  8 czerwca 2012 r. (piątek) dzień wolny od zajęć dydatyczno-wychowawczych.

  **************************************************

  -->> Zapraszamy do obejrzenia filmu, który został zrealizowany przez uczniów kl. II c: Joannę Sarosiek, Dawida Parchana, Kamila Żmudę i Kacpra Żmijewskiego pod kierunkiem p. Cezarego Wnuka i p. Pawła Cybulskiego w ramach projektu edukacyjnego.
  ZAPRASZAMY!!!

  Film pobierz >>> TUTAJ <<<

  (plik *.mpg - 37,5 MB)

  **************************************************

  -->> 18 maja 2012 r. w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie odbył się Powiatowy Konkurs Pieśni Papieskiej "Śpiewajmy Ojcu Świętemu."
  Zaproszenie do objęcia honorowym patronatem tej szczytnej inicjatywy przyjęli: Jego Ekscelencja ksiądz Biskup Marek Solarczyk, Starosta Powiatu Wołomińskiego Pan Piotr Uściski, Burmistrz Radzymina Pan Zbigniew Piotrowski. Duchowe wsparcie okazał ksiądz Proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie ksiądz Prałat Stanisław Kuć, który zaszczycił wszystkich swoją obecnością.
  Do konkursu zgłosiło swój udział 60 uczestników z 19 szkół powiatu wołomińskiego w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy I-III gimnazjum.
  Solistów oceniało profesjonalne jury, któremu przewodniczyła Pani Beata Wardak, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, założycielka i prezes Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej, twórczyni Festiwalu Operowo-Operetkowego na Mazowszu, Pani Elżbieta Suchecka, nauczycielka muzyki oraz Pan Zbigniew Kuś, kapelmistrz Radzymińskiej Orkiestry Dętej.
  Laureaci w kategorii klas I-III gimnazjum:

  I miejsce - Marta Szczepanik, uczennica klasy III Gimnazjum nr 1 im. mjr. Stefana Waltera w Radzyminie za wykonanie pieśni pt. "Zdumienie";
  II miejsce - Patrycja Florczak, uczennica klasy II Zespołu Szkół w Duczkach za wykonanie pieśni pt. "Ojcu Świętemu Śpiewajmy";
  III miejsce - Klaudia Jóźwiak, uczennica klasy III Zespołu Szkół w Czarnej za wykonanie pieśni pt. "Santo."

  Laureatom oraz wszystkim uczestnikom i ich opiekunom nagrody wręczyli patroni honorowi oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Radzyminie Pan Marek Brodziak.

  **************************************************

  Bienvenue, Paris!

  -->> Czasem słońce, czasem deszcz. To zdanie najlepiej opisuje pogodę podczas naszego pobytu we Francji. Ale nie to było najważniejsze. Grupa młodzieży i nauczycieli z Gimnazjum nr 1, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz goście nie wspominają aury, a raczej Luwr, Wieżę Eiffl’a, Ogrody Tuilleries, kwitnące parki, czy katedrę Sacre Coeur, oblegane przez tłumy ciekawskich turystów.
  Nasza ciekawość i chęć poznania paryskich tajemnic została jednak wystawiona na próbę. Dlaczego? Czas, którego ciągle było za mało. Oczy, które nie wiedziały, co najpierw podziwiać. Wreszcie nogi, odmawiające posłuszeństwa, kiedy serce krzyczało: więcej, jeszcze, dalej. To, co najważniejsze, widzieliśmy i przeżyliśmy. Oprócz już wymienionych, mogliśmy również sprawdzić, czy Wersal nadal można nazywać Królewską Przystanią, czy Łuk Triumfalny ciągle opiewa zwycięstwa Napoleona i jego armii. Przekonaliśmy się, że bule to francuska gra narodowa, a liczne parki rozbrzmiewają pozdrowieniami mijających się w porze lunchu Paryżan.
  W natłoku wrażeń nie zapomnieliśmy dowiedzieć się, że wiatrak na Placu Pigalle tak naprawdę nie informuje o najlepszych kasztanach, a do fontanny św. Michała nie wrzuca się już monet, bo szybko „znikają”. Najwytrwalsi oglądali zachód słońca nad dzielnicą biznesową La Defense, oświetlony nocnymi lampami Pałac Sprawiedliwości i Conciergerie, które, wtedy spokojne i ciche, przypominają Francuzom o zakrętach ich własnej historii. Spacer po bulwarach nad Sekwaną? Oczywiście! Wizyta u Mony Lisy w oszałamiającym wielkością i bogactwem dzieł Luwrze? Jak najbardziej. Nocna wycieczka po Paryżu dostarczyła dodatkowych atrakcji i powodów do dyskusji.
  Ale czekało na nas także nieco pracy, nie tylko same przyjemności. Trzeba było odkurzyć słownictwo, przypomnieć sobie gramatykę, a przede wszystkim – poradzić sobie językowo zamawiając kawę, płacąc za zakupy, kupując bagietkę. Test wypadł zupełnie nieźle. Czego młodzież nie dopowiedziała, to pokazała rękoma. Kalambury i Milionerzy w jednym. A na koniec – wisienka na torcie, Disneyland.
  Wrażenia? Jak najlepsze. Pierwsza taka wycieczka, ale na pewno nie ostatnia. Z niecierpliwością czekam na przyszły rok, snując kolejne wycieczkowe plany.

  Opracowanie: Bartłomiej Tomczyk
  Nauczyciel języka francuskiego w Gimnazjum nr 1

  --> Zapraszamy do galerii: <--

  Opinie:

  Natalia Niedzieska, klasa IIIb:
  "Po raz pierwszy mogłam być w Paryżu, o którym tak wiele słyszałam. Cieszę się, że miałam taką możliwość. Zwiedziłam najważniejsze miejsca tego miasta, zobaczyłam, jak żyją tamtejsi ludzie. Dużo zobaczyłam, choć często odbywało się to kosztem ciągłego chodzenia. Dla mnie największą atrakcją było wejście na Wieżę Eiffl’a i spędzenie całego dnia w Disneylandzie. Jedyne, co mi się nie podobało, to szybkie tempo, choć może to i lepiej, bo mogłam więcej zwiedzić. Ogromne wrażenie wywarł na mnie wieczorny spacer – zawsze chciałam, zobaczyć oświetloną Wieżę Eiffl’a na żywo. Jeżeli w przyszłym roku uda się zorganizować podobną wycieczkę, to z pewnością mogę zachęcić wszystkich do uczestnictwa.">

  Adam Polkowski, klasa III d:
  "Już na samym początku byłem pod wrażeniem, gdyż 14 dnia maja, o godzinie 10: 30 rozpoczęła się pierwsza w historii naszego gimnazjum wycieczka za granicę. Miastem, do którego zmierzaliśmy, był sam Paryż. Miałem nadzieję, że owiane sławą miasto nie rozczaruje mnie. I nie rozczarowało, a nawet mogę szczerze powiedzieć – byłem oczarowany; nie tylko ja. Nikt nie musiał tego głośno mówić, bo było to po prostu czuć. O zabytkach, które zwiedzaliśmy, można by długo opowiadać, ale wymienię tylko kilka z nich. Największe wrażenie wywarł na mnie Pałac w Wersalu. Ogrom, a zarazem lekkość tej budowli zachwyciły mnie. Także paryskie kamienne mosty zapierają dech w piersiach, a szczególnie nocą. Spoglądając na całokształt wycieczki, jestem bardzo zadowolony, że zdecydowałem się pojechać."

  Izabela Król, klasa Id:
  Wycieczka do Paryża, którą niedawno odbyłam nie była moją pierwsza, ale na pewno najbardziej fascynującą. Gdy dotarliśmy do Paryża, to dopiero wtedy przygoda się zaczęła. Zabytki, które zwiedzaliśmy, to m.in.: Wieża Eiffl’a, Muzeum Rodin, Łuk Triumfalny i wiele innych. Już od dawna nie mogłam się doczekać tej wycieczki, więc gdy nawet jechaliśmy, to się bardzo cieszyłam. Podczas zwiedzania dowiedziałam się dużo o historii i zwyczajach Francji. Kiedy wyjeżdżaliśmy, było mi bardzo przykro. Po powrocie do domu natychmiast zaczęłam namawiać moich rodziców na wyjazd do Francji. Wycieczka ta pozwoliła mi poznać Paryż nie tylko od strony książkowej, ale też pozwoliła mi poznać wielu nowych ludzi. To był najlepszy tydzień w moim życiu."

  Ada Zalewska, klasa IIIb:
  Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w wycieczce do Francji. Paryż to wyjątkowe miejsce ze specyficzną atmosferą. Byliśmy w najważniejszych miejscach, jednak tydzień to za mało, by móc wszystko zobaczyć na spokojnie. Najbardziej podobał mi się wieczorny spacer – Paryż nocą jest niesamowity i robi ogromne wrażenie. Przez te kilka dni mogliśmy poczuć, choć trochę jak żyją ludzie we Francji: typowo francuskie śniadania, bliskość języka francuskiego. Niektóre sytuacje wymuszały na nas konieczność porozumiewania się, jednak mimo wcześniejszych obaw jestem zadowolona, że miałam okazję sprawdzić się. Bardzo miło wspominam ten czas i na pewno wyjazd sprawił, zostawiając pewien niedosyt, spowodowany szybkim tempem, że w przyszłości zechcę wybrać się tam ponownie."

  **************************************************

  -->> Reprezentanci siedmiu gmin biorących udział w XI Turnieju Wiedzy Turystyczno-Ekologicznej o obszarze Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego, spotkali się w środę 9 maja 2012 o godz. 8.30 w Nieporęcie.
  Celem spotkania była wspólna wycieczka umożliwiająca wszystkim uczestnikom zapoznanie się z historią, architekturą i walorami turystyczno- przyrodniczymi poszczególnych gmin.

  Trasa wycieczki obejmowała:
  • Nieporęt (kościół NMP),
  • Legionowo (zespół willowo-parkowy Kozłówka, koszarowiec, nowe obiekty),
  • Jabłonna (pałac i park),
  • Wieliszew (ujęcie wody, wejście na teren stopnia wodnego w Dębem),
  • Serock (Rynek, kościół, Wąwóz Szaniawskiego, Wola Kiełbińska - kościół),
  • Radzymin (Cmentarz Poległych Żołnierzy, Kaplica, Kolegiata Radzymińska, szpital wojskowy, Szkoła Elementarna i przytułek fundacji Ks. Eleonory Czartoryskiej),
  • Dąbrówka (kościół i cmentarz, Kuligów - zwiedzanie skansenu połączone z regionalnym obiadem).

  Gimnazjum nr 1 im. mjr Stefana Waltera reprezentowała grupa uczniów z klasy II c:
  Joanna Sarosiek
  Kamil Żmuda
  Kacper Żmijewski
  Dawid Parchan

  Opiekun: Agata Drzewek

  Zapraszamy do galerii:

  **************************************************

  -->> Dnia 24 maja 2012 r. zapraszamy rodziców na zebrania klasowe, na godz. 16.30 i 17.30.

  **************************************************

  -->> Podziękowanie od Burmistrza Wołomina Pana Ryszarda Madziar za włączenie się naszej szkoły w organizację zbiórki darów rzeczowych przeznaczonych dla mieszkańców poszkodowanych w pożarach kamienic
  w lutym 2012 roku.


  **************************************************

  -->> W kwietniu 2012 r. na terenie naszej gminy Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował konkurs plastyczny na najładniejszą pisankę - wycinankę.
  Uczniowie naszego gimnazjum chętnie wzięli w nim udział.
  13.04.2012 r. w ROKiS wyłoniono laureatów konkursu oraz rozdano nagrody.
  Nagrody otrzymali:
  1. Baryłka Renata Ib - I miejsce
  2. Niegowska Beata - II miejsce
  3. Mordecka Karolina - III miejsce
  4. Sulejowski Michał - III miejsce
  5. Dyniewicz Marcin - III miejsce

  Wyróżnienia:
  1. Klos Joanna IIId
  2. Wojcieszkiewicz Joanna IIb
  3. Minota Olga IIb
  4. Palesa Magdalena IIId
  5. Niedzielska Klaudia IIId

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Zapraszamy do galerii:

  **************************************************

  -->> Dnia 20 kwietnia 2012 r. odbył się IX Turniej Wiedzy Turystyczno-Ekologicznej o obszarze Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego - etap gminny.
  Do Sali konferencyjnej znajdującej się w ROKiS na godz. 10.00 przybyli reprezentanci trzech radzymińskich szkół: Gimnazjum ze Słupna, Gimnazjum nr 1 i nr 2 z Radzymina. Każda grupa liczyła po cztery osoby.
  Gimnazjum nr 1 im. mjr. Stefana Waltera reprezentowali uczniowie z kl. II c:
  1. Joanna Sarosiek
  2. Kamil Żmuda
  3. Kacper Żmijewski
  4. Dawid Parchan.
  O godz. 10.30 każda z grup dostała zestaw 35 pytań turniejowych. Po upływie 60 minut komisja, w skład której wchodzili: p. C. Wnuk i p. H. Grzelak, zebrali zestawy do sprawdzenia. Wyniki zostały ogłoszone kilka godzin później.
  Gimnazjum nr 1 im. mjr. Stefana Waltera zajęło I miejsce w turnieju oraz awans do kolejnego etapu na szczeblu regionalnym. Nagrodą gwarantowaną dla naszej drużyny jest wakacyjny obóz żeglarski w miejscowości Waszeta.
  Finał turnieju regionalnego odbędzie się 31 maja 2012 r. w Nieporęcie.

  Opiekun grupy
  Agata Drzewek

  **************************************************

  -->> Dnia 4 kwietnia 2012 r. odbył się IX Turniej Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej o obszarze Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego - etap szkolny.
  Wybrani przez szkołę uczniowie klas II otrzymali do rozwiązania test z pytaniami (otwartymi i zamkniętymi), których zakres merytoryczny obejmował takie zagadnienia jak: - historię gmin, które SA członkami związku, ze szczególnym uwzględnieniem historii Radzymina, - potencjał historyczny i turystyczny naszej gminy.
  Do rozwiązania testu przystąpili następujący uczniowie:
  1. Rafał Wojciechowski kl. II b,
  2. Cezary Demianiuk kl. II b,
  3. Karol Wardak kl. II b,
  4. Mateusz Peć kl. II b,
  5. Patryk Nowak kl. II b,
  6. Malwina Piechocka kl. II b,
  7. Joanna Wojcieszkiewicz kl. II b,
  8. Kamil Żmuda kl. II c,
  9. Kacper Żmijewski kl. II c,
  10. Dawid Parchan kl. II c,
  11. Joanna Sarosiek kl. II c,
  12. Aleksandra Górecka kl. II d,
  13. Piotr Grabowski kl. II d,
  14. Dominika Sykulska kl. II d,
  15. Jarosław Sochacki kl. II d.

  Do dalszego etapu awansowali:
  1. Kacper Żmijewski 20/25
  2. Kamil Żmuda 20/25
  3. Dawid Parchan 18/25
  4. Joanna Sarosiek 17/25

  Osoby te będą reprezentowały naszą szkołę w kolejnym etapie na szczeblu gminy.

  Opiekun grupy
  Agata Drzewek

  **************************************************

  -->> W dniach 24, 25, 26 kwietnia 2012 r. klasy III mają egzamin gimnazjalny, który będzie składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i części dotyczącej języka obcego nowożytnego.

  W tych dniach klasy I i II nie mają zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
  Trzecioklasistom życzymy powodzenia! :)

  **************************************************

  Burmistrz Radzymina
  Parafia Błogosławionego Jana Pawła II
  Parafia Przemienienia Pańskiego
  w Radzyminie

  zapraszają
  na

  I Radzymińską Grę Miejską
  "Z błogosławionym Janem Pawłem II - ścieżkami wiary, ulicami Radzymina"

  dnia 28 kwietnia 2012 roku
  (sobota)

  START: godz. 11.00 Cmentarz Poległych
  w Radzyminie
  META: Sanktuarium bł. Jana Pawła II

  Zabierz ze sobą: znicz i długopis.
  Jeśli grasz, zabierz gitarę – gramy "Barkę" dla Jana Pawła II.

  Więcej: www.jp2.waw.pl
  profil Nasz Papież na facebooku
  www.radzymin.pl

  **************************************************

  Harmonogram rekrutacji do Gimnazjum nr 1
  im. mjr. Stefana Waltera w Radzyminie


  1. Składanie podań o przyjęcie do gimnazjum (wzór podania znajduje się >>TUTAJ<< lub w sekretariacie szkoły) - od 2 kwietnia do 27 kwietnia 2012 r.

  2. Składanie świadectw ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeń o szczegółowych wynikach sprawdzianu zewnętrznego - do 04 lipca 2012 r. - godz. 15.00.

  3. Ogłoszenie list uczniów przyjętych do klas pierwszych gimnazjum - 06 lipca 2012 r. - godz. 16.00.

  Do Gimnazjum nr 1 w Radzyminie przyjmowani są w pierwszej kolejności uczniowie zamieszkali w obwodzie szkoły.

  Podstawa prawna:
  Zarządzenie nr 2 Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia 16 stycznia 2012 r. w sprawie terminów rekrutacji oraz terminów składania dokumentów do publicznych gimnazjów na rok szkolny 2012/2013.

  **************************************************

  *******************************************

  -->> Samorząd Uczniowski zorganizował w marcu Szkolny Konkurs na najciekawsze wykonanie Marzanny 2012.
  Zwyciężyły prace klasy III a i III c.

  GRATULUJEMY!!!


  Zapraszamy do galerii:

  *******************************************

  -->> UWAGA! Wyłoniono laureatów szkolnego konkursu informatycznego na najciekawszy film pt.: "Zasady bezpieczeństwa w Internecie" w ramach ogólnoświatowej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2012, w której to nasza szkoła brała aktywny udział.
  I miejsce - Magdalena Krzyżanowska z kl. I d
  pobierz plik *rar - 13,5 MB

  II miejsce - Klaudia Pieniak z kl. I c
  pobierz plik *rar - 2,2 MB

  III miejsce - Izabela Król z kl. I d
  pobierz plik *rar - 5,1 MB

  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!

  Organizator: Dorota Poznańska

  *******************************************

  -->> 29 marca 2012 r. miała miejsce uroczysta akademia poświęcona papieżowi Janowi Pawłowi II. Program przygotowany przez panie: Annę Borową oraz Joannę Bożyk, przedstawili uczniowie klas: IIIC, IIA, IID, IA, IB, IC i ID.
  Program miał charakter koncertu, w którym uczczono 7 rocznicę śmierci i 1 rocznicę beatyfikacji papieża Polaka.

  Zapraszamy do galerii:

  *******************************************

  -->> 7 marca do naszego gimnazjum przybył misjonarz z Palotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti. Podzielił się ze społecznością gimnazjalną swą wiedzą i doświadczeniami zdobytymi w czasie swoich licznych podróży misyjnych do krajów Afryki.
  Szczególnie dużo miejsca poświęcił Rwandzie Kibeho - wioska położona w sercu najbiedniejszej części tego niewielkiego kraju afrykańskiego, swoją światową sławę zawdzięcza objawieniom, jakie miały tu miejsce w 1981 roku. Trzem miejscowym uczennicom ukazała się postać Matki Boskiej, która przepowiedziała mającą wkrótce nadejść tragedię.
  W 1990 roku w Rwandzie wybucha wojna domowa, wkrótce potem w Kibeho powstaje największy (prawie 200 tysięcy osób) w Rwandzie obóz dla uchodźców wewnętrznych. W trakcie bratobójczych walk pomiędzy plemionami Hutu i Tutsi zginęło w nim ok. pięć tysięcy osób. Rok po zakończeniu walk, wojska rządowe wymordowały jeszcze pięćdziesiąt tysięcy.
  Misjonarz zachęcił uczniów i nauczycieli obecnych na spotkaniu do indywidualnej dobroczynności i pomocy potrzebującym mieszkańcom Afryki.

  Zapraszamy do galerii:

  *******************************************

  -->> Dnia 1 marca klasy Ib i IIb wraz
  z opiekunami p. I. Smoczyńską, p. B. Chełchowską i p. A. Borową, udały się na wycieczkę do Warszawy. Celem wyprawy było Muzeum Powstania Warszawskiego oraz kręgielnia.

  Po Muzeum oprowadziła nas pani przewodnik. Przeniosła nas w czasy Powstania Warszawskiego. Przybliżyła trudne życie w okupowanej Warszawie i przebieg walk powstańczych.
  W muzeum mieliśmy okazję wysłuchać w ,, budkach telefonicznych” opowieści o czasach walki od bohaterów powstania. Duże wrażenie wywarł na nas fakt, że ogromną rolę w powstaniu odgrywały kobiety. Również nie małe przeżycie wywarło na wszystkich Serce Powstania, które biło 63 razy na minutę- liczba 63 symbolizuje ilość dni Powstania Warszawskiego.
  Co krok odnajdowaliśmy kartki z kalendarza opisujące szczegółowo przebieg kolejnych dni Powstania, które były porozwieszane na ścianach muzeum.
  Każda klasa obejrzała film 3D pt.: "Miasto Ruin" - komputerowy zarys zniszczonej Warszawy. Obraz zrobił na wszystkich wstrząsające wrażenie. Zgliszcza i ruiny â?? tak wyglądała Warszawa po odwecie najeźdźcy za powstanie warszawskie.
  Zwiedziliśmy ponadto pomieszczenie, zwane drukarnią, które podczas powstania znajdowało się w miejscach ukrytych- czyli z dala od rąk okupanta. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób funkcjonowały maszyny drukarskie. Mieliśmy okazję zobaczyć autentyczną , powstańczą, maszynę do pisania , na której po wojnie Papcio Chmiel napisał "Tytusa, Romka i Atomka."
  W gablotach muzealnych wystawione były różne autentyczne rodzaje broni z czasów wojny. Mogliśmy przejść kanałami, które w czasie Powstania pełniły rolę ukrytych przejść. Duże wrażenie wywarł na nas szpital powstańczy. W gablotach zobaczyliśmy przyrządy medyczne, leki oraz środki opatrunkowe.
  Ciekawym eksponatem znajdującym się w muzeum jest replika samolotu Liberator B-24J, który po dokonaniu zrzutu nad walczącą Warszawą został zestrzelony w drodze powrotnej w okolicach Bochni. Został on wiernie odtworzony.
  Kolejnym etapem naszej wycieczki była kręgielnia. Tam w zupełnie innej atmosferze spędziliśmy czas. Nasza wycieczka trwała 4 godziny.

  Opracowała: Małgorzata Szymańska kl. IIb


  Zapraszamy do galerii:

  *******************************************

  -->> 29 lutego 2012 r. w Urzędzie Miasta pan Burmistrz Zbigniew Piotrowski oraz organizator konkursu pan Grzegorz Jeleń podsumowali i wręczyli nagrody
  w I Gminnym Konkursie "FOTOGRAFIA WSPÓŁCZESNEGO RADZYMINA."

  Wśród naszych gimnazjalistów wyróżnieni zostali uczniowie
  kl. III c:
  Milena Królik za zdjęcie pt: "Urząd Miasta i Gminy Radzymin"
  Karol Kostrzębski za zdjęcie pt: "Osiedle Viktoria nocą."
  Gratulujemy zwycięzcom!

  Zapraszamy do galerii:

  *******************************************

  Szanowni mieszkańcy Radzymina i Gminy Radzymin

  Był czas kiedy mieszkańcy Gminy Wołomin pomagali mieszkańcom Radzymina. Dzisiaj to pogorzelcy z Wołomina potrzebują naszej pomocy.
  Wśród poszkodowanych jest też wiele dzieci. Niektóre rodziny straciły w pożarze dosłownie wszystko. Dzisiaj my, mieszkańcy Radzymina i Gminy Radzymin, możemy okazać swoje wielkie serce naszym bardzo bliskim sąsiadom.

  Halina Bonecka - radna Rady Miejskiej w Radzyminie

  Burmistrz Wołomina apeluje o pomoc dla pogorzelców


  W pożarach, które objęły kamienice przy ul. Warszawskiej, poszkodowanych zostało kilkadziesiąt osób. Urząd Miejski w Wołominie uruchomił specjalne subkonto, na które można wpłacać pieniądze, aby pomóc pogorzelcom.

  Bank Pekao SA 64 1240 6074 1111 0000 4989 4534
  z dopiskiem: "Pomoc dla pogorzelców"


  Więcej >>> TUTAJ <<<

  *******************************************

  Kartki walentynkowe

  Kartki walentynkowe wykonane przez uczniów naszej szkoły na zajęciach technicznych pod kierunkiem p. Iwony Smoczyńskiej.
  Kartki wykonane techniką iris folding.

  Zapraszamy do galerii:

  *******************************************

  FERIE ZIMOWE od 16 stycznia 2012 r. do 29 stycznia 2012 r. Życzymy bezpiecznych
  i udanych ferii.


  *******************************************

  -->> Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
  W roku 2012 DBI obchodzić będziemy 7 lutego. Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu jest Internet jako łącznik między pokoleniami. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!". Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że wirtualny świat może być odkrywany wspólnie przez najmłodszych oraz ich rodziców czy dziadków. Dzieci mogą oswoić swoich dziadków z techniczną obsługą Internetu, dziadkowie zaś czuwają nad bezpiecznym i rozważnym poruszaniem się najmłodszych w sieci.

  W ramach DBI 2012 w naszej szkole przeprowadzone zostaną następujące działania:
  1. Przygotowane będą materiały informacyjne dla uczniów i rodziców na temat inicjatywy Dni Bezpiecznego Internetu i zostaną opublikowane na szkolnej witrynie internetowej.
  2. Na zajęciach edukacyjnych z informatyki zostaną omówione zagadnienia dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu z wykorzystaniem materiałów multimedialnych "Stop Cyberprzemocy."
  3. Zostanie ogłoszony konkurs informatyczny na najciekawszy film pt: "Zasady bezpieczeństwa w Internecie" (wykonany np. w programie komputerowym Windows Movie Maker).
  4. Podczas lekcji informatyki, w Szkolnej Kawiarence Internetowej oraz w bibliotece szkolnej uczniowie będą mogli wziąć udział w kursie e-learningowym "Znajomi-nieznajomi", po przejściu 11 modułów uczniowie otrzymają dyplomy zaświadczające realizację ich zajęć.
  5. Na koniec akcji przygotowana zostanie gazetka ścienna w Pracowni komputerowej przedstawiająca realizację przeprowadzonych działań w ramach DBI 2012.

  Koordynatorem akcji w szkole jest p. Dorota Poznańska.

  *******************************************  *******************************************

  -->> Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Jolanty Ślebiody-Szatan i ks. P. Kondrackiego oraz p. J. Bożyk w grudniu 2011 roku przedstawili bożonarodzeniowe JASEŁKA.

  Zapraszamy do galerii:

  *******************************************

  -->> Grupa MOPR ogłosiła zbiórkę zabawek oraz środków czystości dla Domu Samotnej Matki w Zielonce. Uczniowie naszej szkoły spisali się znakomicie. W poniedziałek 19 grudnia 2011 r. pedagog Katarzyna Garwolińska oraz nauczyciel zajęć artystycznych pani Joanna Bożyk wraz z uczniami kl. III zawiozły dwa worki zebranych darów.
  Kierownik Domu Samotnej Matki serdecznie Dziękuje Darczyńcom.  *******************************************

  -->> 15 grudnia 2011 r. uczniowie klasy Id spędzili wraz ze swoim rodzicami wieczór wprowadzający w klimat świąt Bożego Narodzenia. Na spotkaniu obecna była również p. Dyrektor Ewa Wnuk. Wieczorek poetycki odbył się w bibliotece naszego gimnazjum.
  Organizatorem spotkania była p. bibliotekarka Anna Borowa przy nieocenionej współpracy pań: Agaty Drzewek - wychowawczyni kl. Id oraz p. Joanny Bożyk nauczycielki zajęć artystycznych.

  Zapraszamy do galerii:

  *******************************************

  -->> Dnia 14 grudnia 2011 roku uczniowie klas II d oraz III b z Gimnazjum nr 1 im mjr. Stefana Waltera w Radzyminie pod opieką swoich wychowawców, Pani Iwony Jaworskiej i Pana Władysława Kolatorskiego oraz Pani Anny Borowej, udali się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Białobrzegach, gdzie stacjonuje 9. Batalion Łączności Dowództwa Wojsk Lądowych. Nasz wyjazd był możliwy dzięki życzliwości majora Roberta Liberadzkiego- dowódcy batalionu oraz zaangażowaniu por. Stanisława Wiszniewskiego - organizatora całej eskapady. Pogoda nie sprawiała problemów – mimo że temperatura nie była zbyt wysoka, słońce grzało aż miło.
  Pierwszym naszym przystankiem w wędrówce po terenie jednostki była Sala Tradycji, czyli małe muzeum, w którym zgromadzone są przeróżne pamiątki związane z 9. Batalionem. Naszą uwagę zaabsorbowała plansza przedstawiająca udział żołnierzy z Białobrzeg w misjach zagranicznych m.in. w Iraku i Afganistanie. Szczególnie imponujący był zbiór urządzeń łączności, jak np. zabytkowe radiostacje, telegrafy, elementy uzbrojenia oraz umundurowania. Eksponowane są tam również znaleziska z okresu II wojny światowej, odkopane przez poszukiwaczy militariów w pobliskich lasach.
  Nasz przewodnik – sierżant Jacek Litwinek - w niezwykle interesujący sposób przedstawił historię jednostki wojskowej oraz utworzonego kilka lat temu 9. Batalionu Łączności DWL. W trakcie wyczerpującego wykładu dowiedzieliśmy się, że pierwsze obiekty wojskowe powstały na tym terenie jeszcze w okresie zaborów, w tym samym czasie, co słynny Fort w Beniaminowie, należący zresztą do tego samego kompleksu obronnego zbudowanego przez Rosjan na przedpolach Warszawy. Przez lata nazwa jednostki była wielokrotnie zmieniana.
  Po dokonaniu wpisów do Księgi Pamiątkowej udaliśmy się do lecznicy wojskowej, gdzie na fantomie ćwiczyliśmy wykonywanie masażu serca oraz sztucznego oddychania. Zostaliśmy także zaznajomieni z zawartością apteczki. Następnie zaprezentowano nam sanitarki wojskowe. Różnią się one mocno od znanych nam zwykłych karetek reanimacyjnych. Przede wszystkim, są większe i można w nich przewozić do czterech osób. Posiadają też własny system wentylacyjny, co pozwala na niedopuszczenie gazów bojowych do wnętrza pojazdu.
  Następnie została nam zaprezentowana broń używana przez polskich żołnierzy, w skład której wchodzi m.in. karabin AK-47. Mieliśmy też okazję podszkolić nieco nasze zdolności strzeleckie, a tako dzięki systemowi "Cyklop". Składa się on z prawdziwego karabinu, do którego dołączona jest mała kamera, z której obraz widać na małym ekranie. Urządzenie to umożliwia na skuteczne rozwijanie umiejętności celowania przy zerowych stratach amunicji. Pozwala to – zwłaszcza w czasach kryzysu - na znaczne ograniczenie kosztów wyszkolenia indywidualnego żołnierzy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów obowiązujących w armii zawodowej.
  Kolejnym – niestety już ostatnim - przystankiem była znakomicie wyposażona siłownia oraz Ośrodek Sprawności Fizycznej, potocznie zwany „małpim gajem”. Zostaliśmy tam zapoznani ze sprzętem do ćwiczeń oraz elementami fizycznego szkolenia wojskowego. Nasz Przewodnik obiecał, że następnym razem, gdy zabierzemy strój sportowy, będziemy mogli poćwiczyć na torze przeszkód znajdującym się w Ośrodku Sprawności Fizycznej.
  Trwające ponad 3 godziny spotkanie dostarczyło mnóstwo wrażeń i zakończyło się wręczeniem pamiątkowych albumów Dowódcy Jednostki, naszemu Przewodnikowi oraz Panu Fotografowi.
  Po powrocie do rzeczywistości - czyli do Szkoły – jeszcze przez kilka następnych dni dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami i uwagami z tej niecodziennej wycieczki.

  Opracowanie: Piotr Wnuk - uczeń kl. III b


  Zapraszamy do galerii:

  *******************************************

  -->> Wycieczka do gmachu Telewizji Polskiej. Udział wzięły klasy I a i I c wraz z wychowawcami p. Katarzyną Kisiel i p. Wioletą Winiarską.

  Fot. Anna Borowa

  Zapraszamy do galerii:

  *******************************************

  -->> Zapraszamy do świątecznej galerii prac plastycznych wykonanych przez uczniów pod kierunkiem p. I. Smoczyńskiej.

  Więcej TUTAJ

  *******************************************

  -->> UWAGA!
  W dniach 7, 8, 9 grudnia 2011 r. uczniowie klas III będą pisać Próbny Egzamin Gimnazjalny. Klasy I - II mają
  w tych dniach zmieniony plan zajęć.

  *******************************************

  -->> Mikołajowy wyjazd klasy I D wraz z wychowawcą p. Agatą Drzewek na kręgielnię.

  Fot. Anna Borowa

  Zapraszamy do galerii:

  *******************************************

  -->> "Kiedy gaśnie pamięć ludzka - dalej mówią tylko kamienie..." - słowa te były przewodnią myślą akademii z okazji Odzyskania Niepodległości.

  Pod kierunkiem Pani H. Grabowskiej uczniowie klasy I b udzielili nam ciekawej lekcji historii, m.in. poprzez recytację wierszy, prezentacje multimedialne oraz krótkie filmy. Pieśni śpiewane przez chór szkolny, prowadzony przez Panią J. Bożyk wprowadziły nas w melancholijny, zarazem podniosły nastrój. Nowo odkrytym talentem okazał się Grzegorz Wołosz, zarapował "Mam biało - czerwone serce," a Joanna Klos zakończyła akademię tańcem jazzowym.
  Pamięć o święcie narodowym może przetrwać również dzięki pięknym dekoracjom wykonanym przez uczniów pod czujnym okiem Pani I. Smoczyńskiej. Swoją obecnością zaszczycił nas zaproszony gość Pan Stanisław Wiszniewski, przedstawiciel zaprzyjaźnionej jednostki wojskowej z Białobrzeg.
  Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w akademii i mamy nadzieję, że na długo zapamiętają jej treść.

  Opracowanie: Karolina Nagraba kl. III c


  Zapraszamy do galerii:

  *******************************************

  -->> Konkurs Biblijny z Księgi Powtórzonego Prawa dla uczniów naszej szkoły odbędzie się dn. 7 grudnia 2011 r. w sali nr 7 w godz. 14.05 - 14.50. ZAPRASZAMY!!!

  Ks. P. Kondracki


  *******************************************

  -->> Grupa MOPR 22.10.2011 r. brała udział w pokazie teatrów profilaktycznych w Domu Kultury "Ochota" pt: "Lusterko."
  Przedstawialiśmy sztukę "Dom za Bezcen."
  Marta Szczepanik została wyróżniona za rolę pierwszoplanową.
  Gratulujemy!!!  *******************************************

  -->> 16.10.2011 r. w niedzielne przedpołudnie uczniowie Gimnazjum nr 1 im. mjr. Stefana Waltera uczestniczyli w XVI Biegu Niepodległości Szkół Miasta i Gminy Radzymin - REJENTÓWKA 2011.
  Nasze gimnazjum zajęło I miejsce w klasyfikacji ogólnej zdobywając największą ilość punktów i tym samym najwyższe miejsce na podium.
  Do naszego zwycięstwa przyczynili się następujący uczniowie:
  Klasa I: Paulina Zalewska, Paweł Wardak, Marcin Jadczak
  Klasa II: Aleksandra Pawluk, Dawid Łukasik, Kamil Żmuda,
  w biegu dodatkowym Piotr Grabowski
  Klasa III: Angelika Sarna, Hubert Jankowski, Mateusz Oparzela.
  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Opracowała: Agata Drzewek

  Zapraszamy do galerii:

  Fotografie: Anna Borowa

  *******************************************

  IV Rajd Rowerowy

  Szlakiem majora Stefana Waltera -
  Bohatera bitwy o Radzymin w sierpniu 1920 roku
  -->> Rajd odbył się 08.10.2011 roku. O godz. 09.30 przed Radzymińską Kolegiatą zebrała się grupa 38 rowerzystów - ochotników, reprezentujących Gimnazjum nr 1 im. mjr. S. Waltera, pod opieką p. Dyrektor Ewy Wnuk, p. Cezarego Wnuka, p. Anny Borowej oraz p. Agaty Drzewek - współorganizatora rajdu.
  Wśród peletonu rowerzystów (ok. 90 osób), grupa z naszego gimnazjum była najliczniejsza. Celem rajdu było przybliżenie sylwetki majora Stefana Waltera, dowódcy 29 pułku Strzelców Kaniowskich oraz przejazd szlakiem walk jego pułku w bitwie o Radzymin w sierpniu 1920 r.
  Trasa rajdu wynosiła ok. 18 km, obejmowała miejscowości: Radzymin - Aleksandrów - Beniaminów - Rejentówka - Mokre - Radzymin. W rajdzie mogły uczestniczyć drużyny zgłaszane przez instytucje, organizacje, szkoły, grupy rodzinne i towarzyskie. Organizator rajdu ubezpieczył uczestników od następstw NW.
  Drużyny uczestniczące w Rajdzie otrzymały dyplomy oraz nagrody za osiągnięcia w konkursie wiedzy o Bitwie Warszawskiej 1920 r. Uczestnicy Rajdu otrzymali też pamiątkowe znaczki. Na mecie Rajdu był bezpłatny bufet. Oficjalnymi organizatorami byli: Towarzystwo Przyjaciół Radzymina, Amatorski Klub Rowerowy "sKOŁOwani" oraz Gmina Radzymin.

  Zapraszamy do galerii:

  *******************************************

  -->> 17.10.2011 r. klasy I c i II b uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką Małgorzatą Karoliną Piekarską.
  Pani Małgorzata jest mieszkanką Warszawy - Saskiej Kępy. Również w swoich książkach skierowanych do dzieci i młodzieży opisuje perypetie uczniów warszawskich szkół.

  Zapraszamy do galerii:

  *******************************************

  -->> 14 października 2011 r. społeczność szkolna świętowała Dzień Edukacji Narodowej.
  W programie uroczystości znalazły się:
  - ślubowanie klas pierwszych;
  - wręczenie Nagród Dyrektora;
  - program artystyczny przygotowany przez p. Katarzynę Kisiel i p. Joannę Bożyk wraz z uczniami klasy I a oraz szkolnym chórem:
  - zabawy przygotowane przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Jolanty Ślebiody-Szatan.
  Należy podkreślić, że po raz pierwszy w historii szkoły uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar Gimnazjum nr 1 im. mjr. Stefana Waltera.

  Zapraszamy do galerii:

  *******************************************

  "Spokojnie, wśród ciszy leśnej posuwała się kolumna marszowa. Jadący konno major Walter wyjechał na skraj lasu, by rozejrzeć się w położeniu. Zamiast oddziałów 28 pułku i swego batalionu ujrzał bolszewików, zajmujących stanowiska pod lasem. Major zdecydował się uderzyć na wroga. Zalśniły nasadzone bagnety. Raptowny atak zaskoczył bolszewików i zmusił ich do ucieczki. Kompanie poszły naprzód, lecz dalej spotkał ich silny ogień. Krasnoarmiejcy bronili zaciekle wsi Mokre; kompanie 29 pułku miały coraz większe straty. Ogień zmagał się z każdą chwilą. Major Walter znajdował się pomiędzy 7 i 8 kompanią a kompanią szturmową. W tej przełomowej chwili stanął przed szturmową kompanią, chcąc ją poprowadzić na wroga."Chłopcy!" - zawołał. Wiwat! Naprzód!" I w tym momencie bolszewicka kula trafiła go w piersi. Upadł, zalewając się krwią. (...)" Ostrożnie złożono na płaszczu majora i poniesiono do ambulansu. (...) Major Stefan Walter męczył się powolnym konaniem w murach ewangelickiego szpitala w Warszawie (...) 4 października 1920 roku po długich cierpieniach skonał major Stefan Walter."
  /"Żołnierze niepodległości" - E. Wachnowska/

  Pod koniec września 1920 r. major Stefan Walter za odwagę na polu bitwy pod Radzyminem został odznaczony Orderem Virtuti Militari. Jest to bohater, o którym pamięć wciąż jest żywa.

  -->> W dziewięćdziesiątą rocznicę Bitwy Warszawskiej w naszym Gimnazjum zrodziła się inicjatywa nadania szkole imienia majora Stefana Waltera.
  30 września 2010 r. wystąpiliśmy z wnioskiem do Rady Miejskiej w Radzyminie o nadanie imienia. W dniu 8 października 2010 r. radni jednogłośnie przegłosowali tę kandydaturę na posiedzeniu Rady Miejskiej. Ustaliliśmy, że uroczystość odbędzie się 4 października 2011 r., w dzień śmierci Patrona.

  Następnie powołano Komitet Nadania Imienia w składzie: Anna Borowa, Joanna Bożyk, Paweł Cybulski, Barbara Gryglewicz-Piekarz, Mirosława Góral, Iwona Jaworska, Anna Kęczkowska-Chikha, Władysław Kolatorski, ks. Marcin Kontraktowicz, Magdalena Krysiak, Ewa Michalak, Dorota Poznańska, Iwona Smoczyńska, Jolanta Ślebioda-Szatan, Cezary Wnuk, Ewa Wnuk. Przewodniczącym Komitetu został Władysław Kolatorski.
  Z wielkim wzruszeniem i dumą będziemy wspominać dzień 4 października 2011 roku, dzień w którym major Stefan Walter został Patronem Gimnazjum nr 1 w Radzyminie.

  WIĘCEJ w zakładce >>> "Nadanie imienia" <<<


 • Folder o Patronie str. 1


 • Folder o Patronie str. 2


 • Książka W. Kolatorskiego o Patronie. • Zapraszamy do galerii:
  (Fotografie: Anna Borowa, Paweł Cybulski)

 • *******************************************

  "Żołnierz, który tyle zrobił dla Polski, nie zostanie bez nagrody. Wdzięczna Ojczyzna nie zapomni o Nim."
  /Józef Piłsudski/

  -->> Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. majora Stefana Waltera w Radzyminie zaprasza wszystkich dnia 04.10.2011 r. (wtorek) na uroczystość nadania imienia i poświęcenia Sztandaru.
  Honorowy Patronat nad uroczystością objął Burmistrz Radzymina Zbigniew Piotrowski.

  Program uroczystości:

 • Godz. 10.00 - Msza Święta w Kolegiacie w Radzyminie.
 • Godz. 11.00 - Uroczysty przemarsz ulicami Radzymina.
 • Godz. 11.15 - 13.00 - Oficjalne uroczystości na terenie szkoły:
  - Powitanie zaproszonych gości przez Dytrekor Szkoły Ewę Wnuk: przedstawienie historii i osiągnięć szkoły;
  - Uzasadnienie wyboru Patrona oraz prezentacja sylwetki majora Stefana Waltera - W. Kolatorski;
  - Uroczyste przekazanie Aktu Nadania Imienia;
  - Uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły;
  - Ślubowanie;
  - Poświęcenie tablicy pamiątkowej;
  - Wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości;
  - Premierowe odśpiewanie Hymnu Szkoły i część artystyczna
  w wykonaniu uczniów.

  ZAPRASZAMY!!!

  *******************************************

  -->> Zapraszamy rodziców na pierwsze zebrania klasowe
  dnia 22 września 2011 r.
  (czwartek) na godz. 16.30, 17.30.

  *******************************************

  -->> W dniach 5 - 9 września 2011 r. klasy II c,
  III b i III d brały udział w wycieczce pod opieką pań: Jadwigi Małyszko-Kisielewskiej, Barbary Gryglewicz-Piekarz, Iwony Jaworskiej i Anny Borowej. Miejsce naszego zakwaterowania to stylowy hotel w Radkowie w Górach Stołowych.
  W czasie tej pięciodniowej eskapady niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam stolica Czech - Praga,
  gdzie podziwialiśmy m. in. Hradczany, Zamek Praski, most Karola oraz cudną Złotą Uliczkę.
  Góry Stłowe to oczywiście Błędne Skały oraz Szczeliniec, gdzie dech zapierały niesamowite formy skalne. Kolejne miejsca naszego wypadu to Wambierzyce z Kaplicą Czaszek oraz Ruchomą Szopką, a także majestatyczny Zamek Książ ze swą tajemniczą historią, z którą turysta spotyka się w wytwornych komnatach oraz pałacowych tarasach, gdzie można podziwiać cudowne ogrody.
  Niezwykłą i niezapomnianą lekcję historii odbyliśmy podczas zwiedzania Panoramy Racławickiej we Wrocławiu.
  Wieczory spędzaliśmy w miłej atmosferze przy ognisku
  bądź w czasie harców na wycieczkowych dyskotekach.

  Zapraszamy do galerii:

  *******************************************

  Zapraszamy na uroczystą inaugurację
  roku szkolnego 2011/2012
  dnia 1 września 2011 r. o godz. 09.00.

  ZAPRASZAMY!!!  *******************************************

  -->> Na przełomie lipca i sierpnia 2011 r. 10 osób działających w grupie MOPR z naszego gimnazjum spędzało wakacje na obozie profilaktycznym w Gołdapii.

  Zapraszamy do galerii:

  *******************************************

  -->> WYKAZ PODRĘCZNIKÓW szkolnych dla klas I - III
  w roku szkolnym 2011/2012.

  ******************************************* 

Archiwum 2010/2011.

Archiwum 2009/2010.

Archiwum 2008/2009.

Archiwum 2007/2008.

Archiwum 2006/2007.

 
 
"KATYŃ - ocalić od zapomnienia"
Ogólnopolska akcja posadzenia 21473 dębów na 70-lecie Zbrodni Katyńskiej.
Katyń-ocalić od zapomnienia...

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Bezpieczny Internet


 

 .: SZKOLNE
>>Świetlica
>>Terminarz zebrań
>>Program       Profilaktyczny
>>WSO
>>Terminarz zebrań
>>Przerwy - dzwonki
>>Pedagog
>>Socjoterapeuta
>>Biblioteka
>>Samorząd       Uczniowski
 

 .: DODATKI

>> LINKI

>> DOWNLOAD

>> PUBLIKACJE        NAUCZYCIELI

 
..:: Gimnazjum nr 1 w Radzyminie - D.P. 2003 - 2012 ::..