Dzisiaj jest:
 

  HOME
|   NAUCZYCIELE |   UCZNIOWIE |   KALENDARZ |   PODRĘCZNIKI |   PEDAGOG |   SOCJOTERAPEUTA |   ABSOLWENCI |   KONTAKT


 
 .: MENU

..:: AKTUALNOŚCI ::..
..:: HISTORIA       SZKOŁY::..
..:: HISTORIA       RADZYMINA ::..
..:: NADANIE       IMIENIA ::..
..:: NAUCZYCIELE ::..
..:: UCZNIOWIE ::..
..:: KONKURSY ::..
..:: SUKCESY       SPORTOWE ::..
..:: ZAJĘCIA       POZALEKCYJNE ::..
..:: KALENDARZ       IMPREZ ::..
..:: NASZE PRACE ::..
..:: REKRUTACJA ::..
..:: PODRĘCZNIKI ::..
..:: KONTAKT ::..

 


 .: STATYSTYKI


Bezpłatne liczniki


 
 .: NEWS


Rozkład jazdy autobusu szkolnego w roku szkolnym 2010/2011

.: Dziennik elektroniczny 2010/2011 :.

(Logowanie dla rodziców)
A K T U A L N O Ś C I:

  *******************************************

  Nastał czas wakacji, zatem życzymy wszystkim udanych, słonecznych wakacji, pełnych wrażeń, niezapomnianych przygód, nowych znajomości, abyśmy wszyscy wrócili z nowymi siłami w nowym roku szkolnym.  *******************************************

  -->> Zakończenie roku szkolnego 25.06.2010 r. przygotowali uczniowie kl. III b pod kierunkiem p. M. Grabowskiej. Oprawę muzyczną przygotował chór szkolny pod opieką p. Joanny Bożek, p. J. Ślebiody-Szatan i p. M. Krysiak. Dekorację wykonała młodzież pod opieką p. I. Smoczyńskiej.
  Uczniowie klas III bardzo serdecznie podziękowali swoim nauczycielom
  i pozostałym pracownikom szkoły za wspólnie spędzone lata w Gimnazjum nr 1, które zostaną na zawsze w ich pamięci oraz życzyli wszystkim "Słodkiego, miłego życia..."

  -->> więcej -->>

  *******************************************

  -->> W roku szkolnym 2009/2010 szkoła wzięła udział w programie "Trzymaj formę" zorganizowanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Koordynatorem programu w naszej szkole była p. I. Waliszkiewicz.
  W realizację zadań promującej zdrowy styl życia włączyli się następujący nauczyciele:
  - p. E. Michalak - przygotowywanie przepisów i słownictwa w języku francuskim związanych z z tematem wraz z wykonaniem ich w szkolnej stołówce.
  - p. A. Kęczkowska-Chikha - ankieta dla uczniów sprawdzająca ich wiedzę na temat zdrowego stylu życia.
  - p. I. Smoczyńska - przeprowadzenie na lekcjach techniki w kl. III ćwiczeń praktycznych pod hasłem "Smacznie, zdrowo, estetycznie." Na zajęciach uczniowie przygotowywali przepyszne kanapki.
  - p. A. Borowa - ankiety dla uczniów, rodziców sprawdzające wiedzę ze znajomości Piramidy zdrowia, oznakowań produktów spożywczych.
  - p. K. Garowlińska - przygotowanie przedstawienia profilaktycznego dla uczniów klas I-II dotyczące nadużywania papierosów, alkoholu, narkotyków.

  Program powinien być stałym elementem w procesie wychowania młodzieży w zakresie propagowania zdrowego stylu życia. Wymagają dopracowania cele i zadania dla poszczególnych zespołów. Warto rozszerzyć zakres form realizacji programu tak, aby włączył do współpracy jak największą grupę młodzieży.

  *******************************************

  -->> W dniach 20-24 czerwca 2010 r. uczniowie naszej szkoły pod przewodnictwem pani Anny Kęczkowskiej-Chikha i Jolanty Ślebiody-Szatan uczestniczyli w obozie językowym, opartym na metodach stosowanych w Unii Europejskiej w Długopolu Dolnym.
  Celem obozu był rozwój najcenniejszych obecnie umiejętności społecznych: pracy w grupie, kierowania, prowadzenia negocjacji, umiejętności prezentacji.
  Zajęcia prowadzone były przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży, a także przez zagranicznych wolontariuszy z Norwegii, Austrii, Francji, Niemiec, Serbii, Węgier, Łotwy, Turcji i Litwy.
  Zajęcia odbywały się głównie w języku angielskim. Mieliśmy możliwość obejrzenia wspaniałych prezentacji o krajach wolontariuszy, uczestniczyliśmy w Debacie Oksfordzkiej, warsztatach na temat negocjacji, wykładach w języku angielskim Leadership, Stereotypes, Photography Workshop.
  Na zakończenie uczestnicy mieli za zadanie przygotować prezentację w grupach, które wypadły znakomicie. Każdy uczestnik otrzymał na zakończenie certyfikat potwierdzający udział w zajęciach.
  Nasz obóz był urozmaicony - udaliśmy się na wycieczki: do Międzygórza, gdzie zwiedziliśmy zaporę wodną, Sanktuarium Matki Śnieżnej, Ogród Bajek.
  Nasi uczniowie mieli również czas na ognisko i dyskotekę.
  Z początku nieśmiało, póżniej już bez barier rozmawialiśmy z wolontariuszami z innych krajów , spędzając miło czas. Mieliśmy okazję zobaczyć taniec brzucha w wykonaniu Murata z Turcji, pograć w piłkę z Klausem (Austria) i Nemasje (Serbia), poznać zabawy Energizer z Denisem.
  Z żalem wyjeżdżaliśmy z Długopola obiecując sobie, że spotkamy się tam za rok. Niektórzy uczniowie snują plany wyjazdów zagranicznych i zostania wolontariuszami w przyszłości. Pozostali obiecali szlifować język angielski, gdyż widzą, jak jest on niezbędny dla każdego Europejczyka.

  *******************************************

  -->> 14.06.2010 r. - podsumowanie Gminnego Konkursu - CHOPIN 2010.
  Konkurs Chopin 2010 odbył się z inicjatywy Gimnazjum nr 1 w Radzyminie. Opiekę artystyczną i merytoryczną sprawowały Pani Iwona Smoczyńska (sztuki plastyczne) i Pani Anna Kęczkowska-Chikha (muzyka). Adresowany był do młodzieży i dzieci gminy Radzymin. Rozgrywał się on na przełomie kwietnia i maja 2010. W konkursie wzięło udział około 250 uczniów z następujących szkół: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciemnem, Zespół Szkół Załubice, Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie, Gimnazjum nr 1 w Radzyminie, Zespół Szkół nr 2 w Radzyminie.
  Składał się on z dwóch etapów: szkolnego i międzyszkolnego. W zakresie sztuk plastycznych uczniowie szkół podstawowych mieli za zadanie zilustrować wybrany utwór Chopina dowolną techniką. Konkurs rozgrywał się w kategorii klas 1-3. W zakresie muzyki konkurs został podzielony na kategorie: szkoły podstawowe klasy 4-6, oraz gimnazja klasy 1-3. Uczniowie musieli rozwiązać testy wiedzy o Chopinie oraz odgadnąć 5 spośród 10 wcześniej podanych utworów (skomponowanych przez Chopina).

  -->> więcej -->>

  *******************************************

  -->> Podsumowanie roku sportowego odbyło się 23 czerwca 2010 r. w Gimnazjum nr 1 w Radzyminie. Nasza szkoła zajęła I miejsce w rozgrywkach gminnych.

  -->> więcej -->>

  *******************************************

  -->> BAL GIMNAZJALNY W OSP RUDA - 17 czerwca 2010 roku. Zapraszamy do galerii.

  -->> więcej -->>

  *******************************************

  -->> 17.06.2010 r. 9 uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Iwony Smoczyńskiej wzięło udział w PLENERZE MALARSKIM w Dębinkach, zorganizowanym przez PTZN w ramach projektu edukacyjnego "Przeżyj to z nami." W kategorii szkół gimnazjalnych laureatką konkursu została nasza uczennica Alicja Polkowska z klasy II. Gratulujemy!!!

  -->> więcej -->>

  *******************************************

  -->> Nowy wykaz podręczników szkolnych na rok szkolny 2010/2011.

  *******************************************

  -->> Chór szkolny rozpoczął swą działalność w 2009 r.
  Członkami są uczniowie klas:
  I B - Piotr Wnuk
  I C - Marta Szczepanik
  II D - Aleksandra Bartkiewicz, Milena Bielecka, Łukasz Czerwiński (gościnnie), Kamil Jankowski (gościnnie), Justyna Dylewska, Kamila Łyszkowska, Ewelina Nowakowska (gościnnie), Karina Piechocka, Martyna Szczotka, Patryk Otto (gościnnie)
  III A - Bartłomiej Balcer (gościnnie)
  III D - Aleksander Klos (gościnnie), Katarzyna Kostrzewa, Kamila Kostrzębska, Patrycja Zawiślańska.

  Chór prowadzą panie: Joanna Bożyk i Magdalena Krysiak przy współpracy p. Jolanty ślebiody - Szatan i p. Anny Borowej oraz nauczycieli przygotowujących dany program.
  W zajęciach może uczestniczyć każdy kto lubi śpiewać i aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły. Towarzyszy nam nieodłącznie dobry humor i panuje bardzo miła atmosfera. Jesteśmy dla siebie wyrozumiali, wspieramy się i szanujemy naszą wspólną pracę. Niespełna roczna działalność naszego chóru dostarczyła nam wielu niezapomnianych przeżyć. Mamy już co wspominać.
  Zapraszamy serdecznie!

  -->> więcej -->>

  *******************************************

  -->> Z inicjatywy prezesa Towarzystwa Przyjaciół Radzymina - Jana Wnuka, uczniowie Gimnazjum nr 1 w Radzyminie nawiązali współpracę ze światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej. Od września 2007 roku gimnazjaliści, wspólnie z bohaterami Polskiego Państwa Podziemnego, uczestniczą w Poczcie Sztandarowym żołnierzy AK Radzymińskiego Obwodu "Rajski Ptak." Dla młodzieży jest to wielki zaszczyt i wspaniała lekcja patriotycznego wychowania. Widok uczniów niosących sztandar Radzymińskich Żołnierzy Armii Krajowej jest stałym elementem uroczystości patriotycznych organizowanych na terenie naszego miasta.
  Podczas świąt narodowych i rocznic ważnych wydarzeń w historii Polski skład Pocztu Sztandarowego - w ciągu ostatnich trzech lat - stanowili następujący uczniowie: Paulina Maniecka, Małgorzata Siurek, Piotr Całka, Eryk Jaworski i Bartek Balcer. Ponadto z okazji 70 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego stały skład Pocztu uzupełniły uczennice klasy IIIa: Karina Królikowska, Małgorzata Chrustowska i Patrycja Dąbrowska.
  Wymienieni uczniowie kończą w czerwcu 2010 roku naukę w Gimnazjum nr 1, jednak już zgłaszają się ich koledzy z młodszych klas, by dalej kontynuować chlubną tradycję związaną z najnowszymi dziejami naszego narodu. Opiekun młodzieży uczestniczącej w Poczcie Sztandarowym, nauczyciel historii Władysław Kolatorski, nie może narzekać na brak chętnych. Widać, że patriotyczne wychowanie jest jednym z atutów Gimnazjum nr 1 w Radzyminie.

  -->> więcej -->>

  *******************************************

  -->> 29 maja 2010 r. wyruszyliśmy na pięciodniową Zieloną Szkołę do Radkowa w Kotlinie Kłodzkiej. My to silna grupa uczniów z klas I a, II a, II b, III b i III d. Podróż była długa, ale nie można powiedzieć, że męcząca. Naszymi opiekunami byli p. Barbara Chełchowska, p. Marek Szulc i p. Zbigniew Machniewski.
  Na naszej Zielonej Szkole przeżyliśmy dzień dziecka. Można stwierdzić, że to nawet całe pięć dni dziecka.
  Co tam robiliśmy? Ha, nie nudziliśmy się. Ciągle zajęcia i wycieczki! – geologia, rękodzieło, ścianka wspinaczkowa, kajaki, wycieczka rowerowa, gry terenowe, ognisko, wyprawa na Błędne Skałki, wejście na Szczeliniec - najwyższy szczyt Gór Stołowych (dla ciekawych jest to 919 m n.p.m.), zwiedzanie kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie.
  A kiedy wracaliśmy wieczorem do domków, każdy grzecznie chodził"spać", tak jak zawsze na zielonych szkołach.
  Czy dobrze wspominamy ten wyjazd? Kiedy wracaliśmy, nasze miny nie były tak radosne jak w dniu wyjazdu, a w głowach pojawiła się myśl, że czas wracać do szkoły!. Nasza mimika błagała, abyśmy tam wrócili. Wrażenia z Radkowa na zawsze pozostaną niezapomniane.
  Dziękujemy za wycieczkę.
  Uczestnicy Zielonej Szkoły.

  -->> więcej -->>

  *******************************************

  -->> W roku szkolnym 2009/2010 niewielkie grono uczniów podjęło współpracę ze świetlicą Szkoły Podstawowej nr 1. Uczennice kl.II D - Karina Piechocka, Milena Bielecka, Aleksandra Bartkiewicz oraz uczniowie kl. III D - Kamila Kostrzębska, Karolina Kamińska i Jacek Sochacki postanowili poświęcić swój wolny czas po lekcjach dla najmłodszych kolegów i koleżanek. Wśród oferowanych zajęć było wspólne czytanie bajek, a także śpiew piosenek i zabawy przy muzyce. Współpraca obu środowisk z całą pewnością wpłynęła na zacieśnienie więzi między młodszymi i starszymi uczniami. Był to radośnie i pożytecznie spędzony czas.

  Opiekun grupy: Anna Borowa
  Fot.: Anna Borowa

  -->> więcej -->>

  *******************************************

  -->> 27 maja 2010 r. w Zasadniczej Szkole Zawodowej ZDZ w Radzyminie odbył się finał międzyszkolnego konkursu historycznego poświęconego bitwie pod Radzyminem w 1920 roku. W decydującej fazie konkursu uczestniczyło 5 drużyn z terenu Gminy Radzymin: trzy gimnazja (Nr 1 i Nr 2 w Radzyminie) oraz Zespół Szkół w Słupnie, a ponadto dwie szkoły średnie - Zespół Szkół Terenów Zieleni i Zasadnicza Szkoła Zawodowa ZDZ w Radzyminie. W finale, składającym się z kilkunastu konkurencji, trzyosobowe drużyny - reprezentujące wymienione szkoły - musiały wykazać się ogromną wiedzą o wydarzeniach z sierpnia 1920 roku. Po niezwykle emocjonującej końcówce konkursu wygrała drużyna z naszego Gimnazjum w składzie: Paulina Paprzycka - kl. III d , Jacek Sochacki - kl III d i Daniel Jankowski - kl III c.

  -->> więcej -->>

  *******************************************

  -->> Dnia 26 maja 2010 r. uczniowie gimnazjum przedstawili program słowno muzyczny z okazji Dnia Dziecka dla dzieci z Przedszkola nr 1
  w Radzyminie.
  Program przygotowały: Magdalena Krysiak, Anna Kęczkowska-Chikha, Joanna Bożyk przy współpracy Anny Borowej.

  Fot. Anna Borowa.

  -->> więcej -->>

  *******************************************

  -->> W dniu 21 maja 2010 r. uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Urban, Ada Zalewska, Anna Kulińska oraz Piotr Wnuk z opiekunką p. Iwoną Jaworską wzięli udział w podsumowaniu konkursu recytatorskiego: "Poeci Mazowieccy", który odbył się w Zespole Szkół im. Księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie. Laureaci A. Kulińska i P. Wnuk pięknie zaprezentowali się publiczności.
  Honorowymi gośćmi uroczystości byli: Burmistrz Miasta i Gminy Radzymin - Pan Zbigniew Piotrowski, ks. Proboszcz Stanisław Kuć, poetka Ziemi Radzymińskiej - Pani Jadwiga Szczurowska, dyrektorzy szkół radzymińskich i mareckich, nauczyciele, uczniowie i rodzice.

  *******************************************

  -->> W dniu 15 maja 2010 r. klasy IIa i IIb wraz z opiekunami: p. Anną Borową, p. Barbarą Chełchowską i p. Iwoną Jaworską wzięły udział w jednodniowej wycieczce Szlakiem bohaterów "Kamieni na Szaniec."
  W programie uwzględniono wizytę w słynnej szkole, do której uczęszczali: Alek, Rudy i Zośka - Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Było to niezwykłe doświadczenie dla naszych uczniów z racji tego, że szkoła ta do dziś zaliczana jest do elitarnych i mogą w niej zdobywać wiedzę "najlepsi z najlepszych." Przewodnikami po "Batorym" byli uczniowie pierwszej klasy liceum.
  Chwile zadumy przeżyliśmy w Muzeum Pawiak, w Więzieniu Gestapo przy Alei Szucha oraz na Warszawskich Powązkach.

  -->> więcej -->>

  *******************************************

  -->> 15 maja 2010 r. sześcioro uczniów gimnazjum wraz z opiekunami p. A. Kęczkowską-Chikha i p. Katarzyną Garwolińską odwiedziło przytulisko dla psów i kotów w pobliskim Rasztowie.
  Dla zwierząt zostały przekazane dary, które zostały zebrane na terenie szkoły: koce, ręczniki, miski, smycze, kagańce oraz sucha karma.
  Młodzież wraz z opiekunami zabrała psy z przytuliska na spacer do pobliskiego lasu.

  -->> więcej -->>

  *******************************************

  -->> 12 maja 2010 r. grupa MOPR wystawiła dla uczniów klas I i II przedstawienie profilaktyczne pt.: "O Królewnie Śnieżce bajka inaczej - profilaktyka "używkom - nie!"
  Scenariusz został napisany przez Karinę Piechocką oraz Kamilę Turowską z klas II.

  -->> więcej -->>

  *******************************************

  "Śladami radzymińskich żołnierzy Armii Krajowej".

  -->> 11 maja 2010 r. uczniowie naszego Gimnazjum, pod opieką nauczyciela historii Władysława Kolatorskiego, wzięli udział w niezwykle interesującej wycieczce do miejsc upamiętniających walkę żołnierzy Armii Krajowej. Organizatorem wyjazdu było Towarzystwo Przyjaciół Radzymina we współpracy z Kołem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
  W 25 osobowej grupie gimnazjalistów znaleźli się uczniowie reprezentujący Poczet Sztandarowy żołnierzy AK Radzymińskiego Obwodu "Rajski Ptak", uczestnicy kółka historycznego (głównie uczniowie klas trzecich) oraz "młodzi historycy" z klasy Ib. Należy zaznaczyć, że był to wspólny wyjazd z byłymi żołnierzami Armii Krajowej, przedstawicielami ich rodzin i członkami TPR.
  Trasa wycieczki prowadziła z Radzymina do Klembowa, a następnie przez Tłuszcz, Dębinki, Postoliska, Jadów i Łochów do miejscowości Jerzyska, gdzie znajduje się okazały pomnik żołnierzy AK, którzy zginęli podczas walk z hitlerowcami w sierpniu 1944 roku.
  Funkcję przewodnika wycieczki pełnił Jan Wnuk - prezes Towarzystwa Przyjaciół Radzymina. Jego barwne, pełne ekspresji opowiadania spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczniów. Ta niecodzienna lekcja historii pozwoliła młodzieży poznać działalność Armii Krajowej na terenie byłego Powiatu Radzymińskiego, a także zaobserwować walory historyczno - kulturowe i przyrodnicze swojego regionu. Humory wszystkim dopisywały, gdyż w trakcie wycieczki deszczowe chmury zastąpiła wspaniała, słoneczna pogoda.
  W miejscach upamiętniających bohaterstwo żołnierzy AK zapalono znicze i minutą ciszy uczczono Ich pamięć. Żołnierskie mogiły (np. grób szer. Franciszka Reszke ps. "Franek" w parku obok pałacu w Dębinkach), pomniki oraz pamiątkowe tablice są niemym świadectwem tragicznych lat wojny i okupacji. Uczniom naszej Szkoły zapadło w pamięci przesłanie żołnierzy AK - Powstańcze Oddziały Specjalne "Jerzyki", które wyryto w miejscu ich śmierci, na pomniku w Jerzyskach: "Polsko! Tobie oddaliśmy życie. Ziemi ojczystej - ciała. Wiarę - przyszłym pokoleniom".
  Duże wrażenie na gimnazjalistach zrobiło również Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej, prezentujące bogate zbiory miejscowej kultury i tradycji (m.in. zbiory etnograficzne, pamiątki historyczne oraz wystawa malarstwa). Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja poświęcona pszczelarstwu.
  Przed wyjazdem z Jerzysk do Radzymina odbyło się wspólne ognisko. Zdaniem uczestników wycieczki była to bardzo udana wyprawa, pozwalająca poznać walory turystyczno - krajoznawcze naszej "Małej Ojczyzny". Uczniowie klasy pierwszej i drugiej z nadzieją przyjęli zapowiedź prezesa TPR Jana Wnuka, że w następnym roku szkolnym odbędzie się kolejna, wspólna wyprawa.
  Opracował: Władysław Kolatorski


  -->> więcej -->>

  *******************************************

  "219 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja"

  -->> 5 maja 2010 r. na sali gimnastycznej naszego gimnazjum odbyła się uroczysta akademia z okazji 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego.
  Celem akademii było przypomnienie okoliczności powstania Konstytucji 3 Maja uwrażliwienie gimnazjalistów na takie wartości jak patriotyzm, pamięć historyczna, miłość do Ojczyzny. W przeżywaniu obchodów rocznicy tego ważnego dla Polaków wydarzenia towarzyszył nam śpiew szkolnego chóru oraz poezja patriotyczna w wykonaniu uczniów klas: II D, III D, III A, I C. Rozbrzmiały pieśni takie jak: "Taki kraj", "Majowa jutrzenka", "Jak długo w sercach naszych", "Tango na orkiestrę, głos i jeszcze jeden głos" oraz muzyka Chopina i Ogińskiego.
  Chcieliśmy by w sercach uczniów i nauczycieli obok wzruszeń i narodowych emocji zagościła refleksja nie tylko o tym, co było kiedyś, lecz także o dniu dzisiejszym i o przyszłości naszego narodu.

  Program przygotowała: Anna Borowa
  Oprawa muzyczna: Joanna Bożyk, Magdalena Krysiak
  Fotografie: Agata Drzewek

  -->> więcej -->>

  *******************************************

  -->> Uczniowie klasy: IB i ID wraz z wychowawczyniami: Iwoną Jaworską i Barbarą Gryglewicz-Piekarz oraz Anną Borową (fot.) wybrali się na wycieczkę do Warszawy aby oddać hołd tragicznie zmarłemu Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu.

  -->> więcej -->>

  *******************************************

  -->> Delegacja Gimnazjum nr 1 z p. dyrektor Ewą Wnuk dn. 17.04.2010 r. udała się do Urzędu Miasta i Gminy Radzymin, aby złożyć wpis w księdze kondolencyjnej w związku z katastrofą pod Smoleńskiem.

  -->> więcej -->>

  *******************************************


  Kondolencje w związku z katastrofą lotniczą
  w Smoleńsku  W poniedziałek 12 kwietnia 2010 r. w Gimnazjum nr 1
  w Radzyminie cała młodzież w żałobnych nastrojach zebrała się na sali gimnastycznej by uczcić pamięć ofiar tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.
  Drżącym głosem i ze łzami w oczach apel rozpoczęła
  p. Dyrektor Ewa Wnuk, a następnie p. Cezary Wnuk odczytał listę ofiar. Zostały też odczytane listy kondolencyjne, jakie napłynęły z Watykanu i Episkopatu Polski. Całą uroczystość zakończył modlitwą ks. Marcin Kontraktowicz.
  Pani Iwona Smoczyńska i pani Anna Borowa wykonały gazetkę przedstawiającą fotografie ofiar katastrofy.
  Pod tablicą ustawiono biało-czerwone kwiaty oraz płonący znicz.

  -->> GALERIA -->>

  *******************************************

  -->> 14 kwietnia 2010 r. uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Magdaleny Krysiak, Joanny Bożyk i Cezarego Wnuka zaprezentowali również w szkole widowisko słowno - muzyczne poświęcone zamordowanym w Katyniu oraz ofiarom katastrofy z 10 kwietnia. Oddany został hołd Prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej, jego małżonce oraz pozostałym uczestnikom delegacji.

  -->> więcej -->>

  *******************************************

  -->> Uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Radzyminie pod kierunkiem nauczycieli: Magdaleny Krysiak, Joanny Bożyk i Cezarego Wnuka zaprezentowali w Kolegiacie Radzymińskiej w dniu 13 kwietnia 2010 r. widowisko słowno - muzyczne poświęcone zamordowanym w Katyniu oraz ofiarom katastrofy z 10 kwietnia. Oddany został hołd Prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej, jego małżonce oraz pozostałym uczestnikom delegacji. Oprócz rysu historycznego młodzież przebrana w mundury wojskowe w wyjątkowo sugestywny i przejmujący sposób przedstawiła między innymi sceny z obozu jenieckiego. Całości dopełniła oprawa muzyczna: patriotyczne pieśni z tamtego okresu przeplatane odgłosami syren, huku i wystrzałów z broni. Niezwykle wzruszającą sceną było zapalenie kilkunastu zniczy i odśpiewanie przez wszystkich pieśni "Boże, coś Polskę". Na zakończenie głos zabrała p. Krystyna Krzyszkowiak, córka zamordowanego w Twerze oficera policji państwowej Michała Adamczyka. Nie kryła wzruszenia obecna również Lidya Roztok, Polka mieszkająca we Lwowie, której dziadek oraz jego dwaj bracia byli ofiarami mordu w Katyniu. Program zaprezentowany przez młodzież był niewątpliwie szczególną lekcją historii, a także pięknym hołdem oddanym bohaterom z 1940 roku oraz tym, którzy stracili życie w drodze do Katynia. Oni też do końca służyli Ojczyźnie...

  -->> więcej -->>

  *******************************************

  -->> Dnia 31 marca 2010 r. uczniowie pod kierunkiem p. M. Krysiak, p. J. Ślebiody-Szatan, p. J. Bożyk przygotowali akademię z okazji 5 rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II.
  Gościem na akademii był Ks. Proboszcz Stanisław Kuć. Podniosła atmosfera w jaką wprowadzili nas wykonawcy wszystkim przypomniała o Wielkim Polaku - Karolu Wojtyle.

  -->> więcej -->>

  *******************************************  -->> UWAGA KONKURS INFORMATYCZNO-PLASTYCZNY!!!
  Tematem konkursu jest bezpieczeństwo internetowe dzieci. Aby wziąć udział w konkursie należy zilustrować jedno z dziesięciu dowolnie wybranych przykazań bezpiecznego Internetu.
  Gotowe prace przygotowane dowolną techniką plastyczną na kartce rozmiaru A4 należy przekazać p. Dorocie Poznańskiej do dnia 1 maja 2010 r.

  Więcej informacji TUTAJ.

  *******************************************

  -->> W dniu 18 marca 2010 r. uczniowie kl. IIId wraz z opiekunami:
  p. J. Małyszko-Kisielewską i p. I. Jaworską obejrzeli spektakl pt.: "Balladyna" w reżyserii Jarosława Kiliana w Teatrze Polskim w Warszawie.
  Prawdziwą ucztę dla duszy stworzyły doskonałe kreacje aktorskie:
  Pustelnik - O. Łukaszewicz, wdowa - E. Dałkowska, Balladyna - M. Smalara, Alina - A. Sztuk, Kirkor - A. Głogowski.
  Na scenie fantastyczne zdarzenia dzieją się w objazdowym cyrku, malowane dekoracje stwarzały atmosferę jarmarku. Doskonała muzyka Grzegorza Turnaua grana na żywo, wprowadzała w klimat podmiejskiej ballady.

  *******************************************

  -->> UWAGA! OGŁASZAMY ZAPISY do klasy pierwszej na rok szkolny 2010/2011 - od 1 do 30 kwietnia 2010 r.
  Zapisy należy dokonywać w sekretariacie Gimnazjum nr 1
  w Radzyminie, ul. 11 Listopada 2, w ustalonym terminie,
  w godz. od 8.00 do 15.00.

  tel. 022 786-72-79

  -->> więcej -->>

  *******************************************

  Ciepłych, pełnych radosnej nadziei
  Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
  a także słonecznych spotkań
  z budzącą się do życia przyrodą

  Życzą: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie  *******************************************

  "Blask Świętości w Markach..."

  -->> 15 marca 2010 roku w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Markach odbył się finał III Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Blask Świętości." Konkurs został zorganizowany przez Towarzystwo Powściągliwość i Praca Księży Michalitów w Markach przy wsparciu finansowym Powiatu Wołomińskiego, Miasta Marki oraz Gminy Radzymin. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Ks. Kazimierz Radzik - Przełożony Generalny Księży Michalitów, Pan Maciej Urmanowski - Starosta Powiatu Wołomińskiego, Pan Janusz Werczyński - Burmistrz Miasta Marki oraz Pan Zbigniew Piotrowski - Burmistrz Radzymina.
  W konkursie uczestniczyło 47 uczniów z 15 szkół powiatu wołomińskiego. Organizatorzy podziękowali młodzieży za udział w konkursie oraz nauczycielom, wychowawcom i rodzicom za przygotowanie młodych artystów. Uczestnicy konkursu poprzez recytację poezji przypomnieli postać Papieża Jana Pawła II, Jego życie, służbę Bogu i ludziom, która na zawsze pozostanie w naszych myślach i sercach.

  KATEGORIA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH:
  II miejsce - Aleksandra Urban (Gimnazjum Nr 1 w Radzyminie)
  Wyróżnienie: Martyna Szczotka i Małgorzata Kisiel (Gimnazjum Nr 1 w Radzyminie).

  -->> więcej -->>

  ********************************************

  -->> W dniach 26 lutego i 10 marca 2010 r. uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawcą p. W. Kolatorskim oraz p. A. Borową odwiedzili podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy CARITAS w Radzyminie.
  ŚDS CARITAS jest to placówka prowadząca zajęcia warsztatowe, rehabilitacyjne, trening społeczny dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.
  Uczniowie mogli przyjrzeć się jak funkcjonują osoby niepełnosprawne w codziennym życiu, jakie czynności sprawiają im problem. Uczniowie również aktywnie uczestniczyli w zajęciach ceramicznych (wykonanie naczyń glinianych), plastycznych (wykonanie kartek wielkanocnych), stolarskich (wykonanie ramy z drewna), zajęciach z psychologiem (trening społeczny) oraz zajęciach kulinarnych (wspólne przygotowanie zapiekanki oraz rosołu). Oba spotkania przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Gimnazjaliści wykazali się dużym taktem i kulturą oraz szacunkiem wobec podopiecznych ŚDS CARITAS.
  Możliwość wspólnego przebywania i poznawania się nawzajem była korzystnym doświadczeniem dla obu środowisk.
  Wspólne zajęcia sprawiły, że częściowo zmianie uległo dotychczasowe postrzeganie osób niepełnosprawnych przez młodzież gimnazjum.
  Przede wszystkim zmniejszyła się obawa przed nawiązywaniem kontaktów z niepełnosprawnymi. Uczniowie przekonali się, że można rozmawiać i nie należy unikać kontaktów z osobami niepełnosprawnymi spotykanymi na co dzień. Uczniowie mogli doświadczyć jak otwarte i chętne do współpracy są takie osoby. Wspólnie spędzony czas upłynął nam bardzo szybko. Chcielibyśmy jednak podtrzymywać współpracę, dlatego planujemy kolejne spotkanie w najbliższej przyszłości.

  Opracowała: p. Anna Borowa

  -->> więcej -->>

  ********************************************

  -->> W czasie ferii zimowych kolejny raz była organizowana w naszej szkole "Zima w mieście." Do udziału w feriach zgłosiło się 46 uczniów naszego Gimnazjum. Harmonogram ferii był następujący:

  -->> więcej -->>

  ********************************************

  -->> Dnia 28.01.2010 r. grupa MOPR pod kierunkiem p. Katarzyny Garwolińskiej zorganizowała konkurs karaoke, który prowadziły w profesjonalny sposób Ola Janikowska i Dominika Gryglewicz. Sprzęt elektroniczny obsługiwali Bartek Adamkiewicz i Damian Kossakowski. Nad prawidłowością głosowania czuwał Maciek Czerwiński. W sumie zgłosiło się 10 grup. W zabawie brały udział reprezentacje uczniów ze wszystkich klas.
  Dla wykonawców były przygotowane ciekawe zadania. Wykonanie oceniało Szacowne Jury w składzie: p. A. Kęczkowska-Chikha, ks. M. Kontraktowicz, p. M. Szulc oraz człownkowie MOPRu Ilona sławińska i Paweł Szymankiewicz. Wykonawcom kibicowali koleżanki i koledzy z klas. W sumie daliśmy CZADU. Ujawniły się nieznane dotąd talenty wokalne, niektórzy wykonawcy rozbawili nas do łez.
  Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa IIIc, która wykonała utwór "Mydełko Fa." Wykonwacy utwóru zespołu WILKI "Baśka" porwali do zbawy cała salę. Na zakończenie zabawy Szacowne Jury wykonało utwór "My cyganie". Członkowie grupy MOPR dziękują wszystkim wykonawcom za odwagę i wspaniałą zabawę.

  Zwycięzcami zostali:
  • I miejsce zajął Aleksander Klos z klasy IIId za utwór Dżemu "Whisky", który od początku był "Czarnym koniem" w konkursie oraz egzekwo zdobyły Klaudia Skonieczna i Marlena Górecka z klasy IIb, które zachwyciły pięknymi strojami oraz świeżością i oryginalnością wykonania piosenki Anny Jantar "Tyle słońca w całym mieście."
  • II miejsce zajął duet Karol Kowalski i Konrad Toczyski z klasy IIIc za wykonanie utworu zespołu Kult "Celina."
  • III miejsce zajęło trio Agnieszka Pucek z klasy IIId,Monika Redlin i Małgorzata Kisiel z klasy IIIb. Dziewczęta zaskoczyły publiczność ciekawymi kreacjami i śmiałym wykonaniem piosenki Dody "Znak pokoju."

  Opracowała: Katarzyna Garwolińska

  -->> więcej -->>

  ********************************************  ********************************************

  "Do Betlejem nie jest tak daleko..."

  -->> Dnia 22 grudnia 2009 r. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. M. Krysiak, p. J. Ślebiody-Szatan i Ks. M. Kontraktowicza zaprezentowali spektakl jasełkowy. Była tradycyjna szopka ze żłobkiem, mały Jezus, Maryja i Józef. Jednak Święta Rodzina przeniosła się w czasie i zawitała do ówczesnego miasta i domu, przypominając, że wzajemna miłość, szacunek i zaufanie, powinny gościć w naszym życiu nie tylko w te przepiękne święta Narodzenia Pana, ale przede wszystkim na co dzień.
  Niezwykle ciekawym akcentem programu była oprawa muzyczna, w pełni na żywo. Na trąbce zagrała uczennica kl. I b Agnieszka Dudzińska, a na saksofonie uczeń kl. II d Kamil Jankowski, szkolny chór zaśpiewał przepiękne, świąteczne utwory, a na zakończenie wraz z widownią tradycyjną polską kolędę "Wśród nocnej ciszy."
  Spektakl został zgłoszony do Przeglądu Widowisk Jasełkowych i zaprezentowany w Miejskiej Sali Koncertowej 10.01.2010 r. Publiczność nie szczędziła oklasków, a przewodnicząca Jury p. Hanna Grzegorek skierowała do wykonawców wiele ciepłych słów pełnych pochwał za profesjonalizm.
  Najważniejsze jednak jest to, że wszyscy mogliśmy zatrzymać się na chwilę w "tym pędzie szalonym", zastanowić i przekonać, że do Betlejem nie jest tak daleko... Ono jest w nas...

  Opracowała: Magdalena Krysiak

  -->> więcej -->>

  ********************************************

  -->> 10 grudnia uczniowie kl. Ia i Ic pod opieką p. A. Chikha-Kęczkowskiej, p. A. Borowej i p. J. Ślebiody-Szatan odbyli wycieczkę na Lodowisko do Warszawy oraz obejrzeli film pt.: "Fame". Wycieczka odbyła się w ramach Mikołajek.
  -->> więcej -->>

  ********************************************

  -->> 7 grudnia 2009 r. uczniowie naszej szkoły zupełnie ześwirowali. Odbyły się bowiem Mikołajki - Świrusowanki zorganizowane przez MOPR pod kierunkiem pani pedagog K. Garwolińskiej. Bawiliśmy się tego dnia świetnie. Atrakcją dnia była para goryli biegająca po klasach i szkolnym korytarzu. Mikołajki - Świrusowanki powoli stają się tradycją naszego Gimnazjum.
  -->> więcej -->>

  ********************************************

  -->> 4 grudnia uczniowie kl. IIIa i IIIc pod opieką p. I. Waliszkiewicz, p. A. Borowej i p. W. Kolatorskiego odbyli wycieczkę na Lodowisko do Warszawy oraz obejrzeli film pt.: "2012." Wycieczka odbyła się w ramach Mikołajek.
  -->> więcej -->>

  ********************************************

  -->> Dn. 3 grudnia 2009 r. Samorząd Szkolny pod opieką p. J. Ślebiody-Szatan i p. A. Borowej przygotowali dla uczniów klas I i II Wieczór Andrzejkowo-Mikołajkowy pełen wróżb i niespodzianek.
  -->> więcej -->>

  ********************************************

  -->> Uczennice klasy Ic Angelika Sarna oraz Kamila Pałaszewska zajęły I miejsca i zdobyły cenne nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Komputerowym "Wokół Świąt Bożego Narodzenia", w którym należało zaprojektować ciekawą kartkę świąteczną. Spośród tysiąca zgłoszonych prac kartki naszych uczennic znalazły się w finale. Opiekunem była p. Dorota Poznańska. GRATULUJEMY zwyciężczyniom!!!  *********************************************

  "...Coż ja uczynić mam, Polsko dla Ciebie
  Ja, com nie walczył przeciwko niewoli..."

  -->> 10.11.2009 r. - Święto Niepodległości - 11 Listopada to dzień szczególny dla każdego Polaka. W 91 rocznicę odzyskania przez Rzeczpospolitą wolności, uczniowie klasy I b Gimnazjum nr 1 w Radzyminie pod kierunkiem wychowawczyni p. Iwony Jaworskiej przygotowali uroczystąakademię. Montaż słowno-muzyczny był w charakterze lekcji historii i lekcji refleksji, a pieśni z tego okresu w wykonaniu uczennicy kl. III c Anny Kulińskiej stanowiły znakomitą oprawę spektaklu.
  -->> więcej -->>

  **********************************************

  --->> 20.10.2009 r. klasy II d i II c pod opieką p. A. Drzewek, p. A. Gajdek i p. A. Borowej odwiedziły Liw. Miasteczko położone na szlaku kulturowym "Dolina Liwca," posiadająca zespół zamkowy, w którym gościliśmy.
  Zamek w Liwie zniszczony był przez Szwedów w 1656 r. Po wojnach i przebudowach zmienił radykalnie swój wygląd w 1782 r. Od 1963 r. we dworze mieści się Muzeum Zbrojownia z bogatymi zbiorami broni z XV - XX wieku (broń z krajów europejskich: palna, drzewcowa, biała - w tym duży zbiór bagnetów oraz broń egzotyczna), mebli, tkanin, malarstwa batalistycznego oraz portretu sarmackiego.
  Odwiedziliśmy również Węgrów. W Bazylice zobaczyliśmy znane w całym kraju metalowe zwierciadło - "Lustro Twardowskiego" - którego używał legendarny mag do czarodziejskich sztuczek. Lustro pokazuje przyszłość.
  -->> więcej -->>

  **********************************************

  --->> Dnia 14.10.2009 r. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Iwony Waliszkiewicz i p. Jolanty Ślebiody-Szatan oraz uczniowie klasy I d z p. Barbarą Gryglewicz-Piekarz przygotowali uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie Klas Pierwszych.
  Na początku uczennica klasy trzeciej, Milena Bielecka przedstawiła historię powołania Komisji Edukacji Narodowej. Potem po krótkim wystąpieniu uczniów klasy I d wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste Ślubowanie. Na zakończenie akademii starsi koledzy urządzili pierwszakom otrzęsiny.
  -->> więcej -->>

  **********************************************

  --->> 11.10.2009 r. uczniowie uczestniczyli w XIV Biegu Niepodległości Szkół Miasta i Gminy Radzymin - REJENTÓWKA 2009.
  Nasza szkoła zajęła II miejsce w klasyfikacji ogólnej i II miejsce w klasyfikacji medalowej gimnazjów z ilością 216 pkt.
  Nasi medaliści to: złoto - Mateusz Wyszyński kl. II, srebro - Adrian Białek kl. I, Izabela Grabowska kl. II, brąz - Łukasz Czerwiński kl. II, Marcin Modzelewski kl. III.
  GRATULUJEMY zwycięzcom!
  W tym ważnym wydarzeniu sportowym honorowymi gośmi byli wybitni polscy sportowcy: Erwina Ryś-Ferenc (panczenistka), Józef Grudzień (bokser), Wiesław Rutkowski (bokser), Czesław Ptak (bokser), Włodzimierz Amaranowicz (bokser), Robert Wójcik (ciężarowiec).
  -->> więcej -->>

  **********************************************

  --->> 9.10.2009 r. uczniowie klas II oglądali w ROKiS film fabularny "Dzieci Ireny Sendlerowej", opowiadający historię kobiety, która w czasie II wojny światowej uratowała przeszło
  2 tys. dzieci żydowskich przed nieuniknioną śmiercią.

  **********************************************

  --->> 30.09.2009 r. zostały zorganizowane przez MOPR pod kierunkiem pedagoga szkolnego, p. K. Garwolińskiej szkolne otrzęsiny dla klas pierwszych. Przeprowadzono je w formie gry terenowej, w której wzięły udział wszystkie klasy pierwsze, podzielone na mniejsze grupy. W pierwszej turze wygrała grupa niebieska zdobywając 87 pkt. W drugiej turze zwyciężyła grupa różowa z 98,5 pkt. Uczniowie klas pierwszych po takich rozgrywkach otrzęsinowych, pokonując dzielnie kolejne przeszkody weszli zasłużenie do braci uczniowskiej naszego Gimnazjum nr 1 w Radzyminie.
  -->> więcej -->>

  **********************************************

  --->> 24.09.2009 r. młodzież Gimnazjum nr 1 w Radzyminie brała udział w akcji "Sprzątanie świata." Uczniowie klas drugich wyposażeni w worki i rękawiczki, opanowali leśne tereny w pobliżu Łąk Radzymińskich.
  W asyście grzybiarzy uczniowie sprzątali stare części od samochodów, akcesoria sanitarne, puszki, butelki, papiery, plastik. Zebrano ok. 25 worków śmieci. Nagrodą dla wytrwałych poszukiwaczy śmieci było ognisko z kiełbaskami.

  -->> więcej -->>

  **********************************************

  --->> 01 września 2009 r. zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców na godz. 09.00 na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2009/2010.


  -->> więcej -->>

  **********************************************

  --->> W dniach 27 czerwca i 10 lipca 2009 r. 11 uczniów naszej szkoły, którzy działali w MOPR wraz z p. pedagog K. Garwolińską byli na obozie w miejcowości Krąg w Borach Tucholskich.
  Uczestnicy obozu brali udział w zajęciach warsztatowo-profilaktycznych oraz integracyjnych.
  W programie obozu był również spływ kajakowy, wycieczka do Muzeum w Szymbarku. Do dyspozycji obozowiczów był cały teren Ośrodka Wypoczynkowego i piękna plaża z jeziorem. Bawiliśmy się świetnie. Osoby, które będą działały prężnie w Młodzieżowym Pogotowiu Rówieśniczym będą miały okazję wyjechać na obóz w wakacje 2010 roku.

  -->> więcej -->>

  ********************************************** 

Rok szkolny 2010/2011

Archiwum 2008/2009.

Archiwum 2007/2008.

Archiwum 2006/2007.

 
 
"KATYŃ - ocalić od zapomnienia"
Ogólnopolska akcja posadzenia 21473 dębów na 70-lecie Zbrodni Katyńskiej.
Katyń-ocalić od zapomnienia...

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Bezpieczny Internet


 

 .: SZKOLNE
>>Program       Profilaktyczny
>>WSO
>>Terminarz zebrań
>>Przerwy - dzwonki
>>Pedagog
>>Socjoterapeuta
>>Biblioteka
>>Samorząd       Uczniowski
 

 .: DODATKI

>> LINKI

>> DOWNLOAD

>> PUBLIKACJE        NAUCZYCIELI

 
..:: Gimnazjum nr 1 w Radzyminie - D.P. 2003 - 2009 ::..