Dzisiaj jest:
 

  HOME
|   NAUCZYCIELE |   UCZNIOWIE |   KALENDARZ |   PODRĘCZNIKI |   PEDAGOG |   SOCJOTERAPEUTA |   ABSOLWENCI |   KONTAKT


 
 .: MENU

..:: AKTUALNOŚCI ::..
..:: HISTORIA       SZKOŁY::..
..:: HISTORIA       RADZYMINA ::..
..:: NADANIE       IMIENIA ::..
..:: NAUCZYCIELE ::..
..:: UCZNIOWIE ::..
..:: KONKURSY ::..
..:: SUKCESY       SPORTOWE ::..
..:: ZAJĘCIA       POZALEKCYJNE ::..
..:: KALENDARZ       IMPREZ ::..
..:: NASZE PRACE ::..
..:: REKRUTACJA ::..
..:: PODRĘCZNIKI ::..
..:: KONTAKT ::..

 


 .: STAT 
 .: NEWS
      
  A k t u a l n o ś c i:
   ************************************************

   Wszyscy zasłużyli sobie na wypoczynek, dlatego życzymy wszystkim i każdemu z osobna udanych wakacji, dużo słońca, ciekawych i trwałych znajomości, "bezpiecznych" przygód, abyśmy wszyscy wrócili za dwa miesiące wypoczęci, z nowym zapasem sił na kolejny rok szkolny.

   Do zobaczenia za dwa miesiące !!!


   ************************************************

           "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."
                       /Ks. Jan Twardowski/

   --->> 30.06.2009 r. zakończył już swą ziemską wędrówkę nasz szkolny kolega, Kamil Ryst z kl. IIb. Dla nas będziesz nadal żył w naszych sercach, bo "nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych". Żegnamy Cię...

   Koleżanki, koledzy oraz nauczyciele i pracownicy
   Gimnazjum nr 1 w Radzyminie

   Pogrzeb odbędzie się dnia 10.07.2009 r. o godz. 14.00 w Woli Rasztowskiej, autokar szkolny spod szkoły odjedzie o godz. 13.30.

   ************************************************

   < --->> 19 czerwca 2009 r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny 2008/2009. Wśród klas I i II rozdano 33 nagrody książkowe oraz przyznano 18 stypendiów za wyniki w nauce. Ponadto uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za udział w wielu konkursach, turniejach i zawodach sportowych. Wsród klas III 26 uczniów otrzymało promocje z wyróżnieniem (nagroda książkowa plus świadecwto z czerwonym paskiem), zaś 12 osób otrzymało stypendium za wyniki w nauce (średnia co najmniej 5,50).
   Tytuł Najlepszego Absolwenta Gimnazjum nr 1 w roku szkolnym 2008/2009 zdobyła uczennica klasy III - Karolina Sochacka, która uzyskała najlepszy wynik na egzaminie gimnazjalnym i najwyższą średnią w szkole otrzymując tym samym okolicznościową statuetkę .
   Rada Rodziców również postanowiła nagrodzić Karolinę za jej szczególne osiągnięcia i ufundowała na pamiątkę przenośne DVD.
   Stypendia za osiągnięcia sportowe zostały przyznane w tym roku tylko dla uczniów klas III za ich trzyletni dorobek. Otrzymało je 6 uczniów.
   Nauczyciele oraz rodzice naszych uczniów otrzymali z rąk Pana Burmistrza, Pani Dyrektor oraz Pana Przewodniczącego Rady Miasta podziękowania za włożony trud, cierpliwość i zaangażowanie w działalność oświatową naszej szkoły.
   W tym dniu żegnaliśmy również naszego katechetę, Ks. Jakuba Korczaka, który odchodzi do innej parafii. Ksiądz na pamiątkę otrzymał od Dyrektora Szkoły oraz od Pana Burmistrza piękny bukiet kwiatów, album "Wielkie Dni Radzymina" oraz obraz "Radzymińska Kolegiata", który przypominał będzie Księdzu jego pierwszą parafię.

   Zakończenie roku szkolnego klas I i II.

   Zakończenie roku szkolnego klas III.

   ************************************************

   --->> Uwaga! Pracownia informatyczna dla uczniów uczęszczających na dodatkowe zajęcia unijne z wszystkich przedmiotów otwarta będzie w następujących dniach:
   1. 23 czerwca 2009 r. (wtorek) w godz. 11.30-13.30
   2. 18 sierpnia 2009 r. (wtorek) o godz. 10.00-12.00
   Zapraszamy.

   ************************************************

   --->> Dnia 16 czerwca 2009 r. odbył się Bal Gimnazjalny uczniów klas trzecich w pobliskiej OSP w Rudzie.
   Zapraszamy do obejrzenia galerii.
   więcej -->

   ************************************************

   --->> W dniach 01-06.06.2009 r. młodzież naszego Gimnazjum wzięła udział w spływie kajakowym Czarną Hańczą. Ten rodzaj turystyki zaczyna się wpisywać na stałe w szeroki wachlarz imprez organizowanych przez naszą szkołę.
   Już drugi raz pokonywaliśmy Czarną Hańczę od miejscowości Wysoki Most do Jeziora Serwy. Pięć dni przy zmiennej pogodzie, chłodnych nocach spędzonych w namiotach, wiosłując pokonywaliśmy kilometr za kilometrem trasę spływu.
   Biwaki we Frąckach, Rygolu, Gorczycy oraz nad brzegiem urokliwego Jeziora Serwy na długo pozostaną w pamięci uczniów i opiekunów.
   Czasami szybka i kręta Hańcza, przegrodzona zwalonymi pniami drzew i wystającymi głazami była przyczyną kilku wywrotek i blokad. Dużą atrakcją było pokonywanie śluz na Kanale Augustowskim. Po pięciu dniach bogatsi o wodniackie doświadczenia zakończyliśmy szczęśliwie spływ w miejscowości Serwy i wróciliśmy do Radzymina. W spływie wzięło udział 17 uczniów oraz troje opiekunów: p. Grażyna Cichocka, p. Cezary Wnuk i p. Marek Szulc.

   więcej -->

   ************************************************

   --->> Dnia 28.04.2009 r. odbyła się wycieczka jednodniowa do Torunia. Uczestniczyli w niej uczniowie kl. IIIb i IIIc pod opieką p. A. Borowej, p. Jolanty Ślebiody-Szatan i Ks. J. Korczaka. W Toruniu odwiedziliśmy Muzeum Żywego Piernika gdzie uczniowie samodzielnie piekli pierniki oraz zwiedziliśmy Katedrę Św.Janów, Planetarium i Stare Miasto. Wycieczka należała do bardzo udanych.
   więcej -->

   ************************************************

   --->> W dniach 22-24.04.2009r. uczniowie klas trzecich przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Egzamin gimnazjalny jest powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że musi przystąpić do niego każdy uczeń (słuchacz) kończący szkołę. Przystąpienie do egzaminu jest bowiem jednym z warunków jej ukończenia. Jutro część humanistyczna, pojutrze matematyczno-przyrodnicza, a trzeciego dnia z języka obcego.
   Życzymy zatem powodzenia!!! :)

   ************************************************

   --->> 21.04.2009 r. nasza szkolna drużyna w składzie Bartłomiej Balcer, Eryk Jaworski, Michał Gruchot i Mateusz Rosa uczestniczyła w turnieju "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym." W Czarnej cała konkurencja składała się z dwóch etapów.
   I etap to test sprawnościowy, który polegał na pokonywaniu przeszkód w jak najlepszym czasie.
   II etap to egzamin pisemny, w którym mogliśmy wykazać się wiedzą o ruchu drogowym. Mimo zaciętej walki nasz zespół zdobył IV miejsce. Triumfowała szkoła w Markach.
   więcej -->

   ************************************************

   --->> Informacja dla rodziców uczniów klas II - nieprzekraczalny termin dostarczenia opinii psychologicznych dotyczący dysleksji mija dnia 30 września 2009 roku.

   ************************************************

   --->> W marcu odbyło się dla uczniów kl. IIa i IIc szkolenie dotyczące terroryzmu oraz zachowania się w sytuacji zagrożenia. Straż z Wołomina wspólnie z harcerzami przeprowadziła dla uczniów szkolenie dotyczące "Pierwszej Pomocy." Organizatorem była Komenda Policji w Wołominie. Koordynatorem całej akcji była pani Teresa Tarach, specjalista ds. nieletnich z Komendy Policji w Wołominie. Szkolenie obserwowali również funkcjonariusze policji z Komendy Głównej w Warszawie.
   więcej -->

   ************************************************

   Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim,
   aby blask prawdy
   o Zmartwychwstaniu
   rozświetlał wszelkie mroki codzienności,
   a wiara w nowe życie
   napełniała serca
   wszystkich radością i pokojem!
   ************************************************

   --->> Luty 2007 r. - pod kierunkiem p. pedagog Katarzyny Garwolińskiej rozpoczyna swą działalność MOPR -->> M O P R

   ************************************************

   --->> 20 marca odbyła się wycieczka do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I b i III a pod opieką wychowawców p. Marka Szulca, p. Barbary Chełchowskiej oraz pani pedagog Katarzyny Garwolińskiej. Poznaliśmy krótką historię igrzysk olimpijskich, a także dowiedzieliśmy się, jak i kiedy odkrywano kolejne dyscypliny sportowe. Muzeum zaprezentowało nam wiele eksponatów związanych z różnymi dziedzinami sportu. Podziwialiśmy bardzo stare przedmioty, które były pierwowzorami dzisiejszych. Jednak nie brakowało też nowoczesnych eksponatów należących do naszych słynnych sportowców. Największą ciekawość wzbudziła kolekcja kopii wszystkich medali, które zdobyli Polacy od początku igrzysk olimpijskich. Miłym zakończeniem wycieczki był seans filmowy "Slumdog - Milioner z ulicy" w kinie Wisła. Wycieczka została uznana za udaną i prawie wszystkim się podobała. ;)
   więcej -->

   ************************************************

   --->> Burmistrz Radzymina oraz Dyrekcja Szkoły z przyjemnością informują, że złożony przez Gminę Radzymin wniosek "Młodzi, wykształceni" otrzymał dofinansowanie na realizację zajęć pozalekcyjnych z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
   Uczniowie w ramach projektu będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w następujących zajęciach szkoleniowych na terenie szkoły w okresie od lutego 2009 r. do stycznia 2010 r.

  • zajęcia rozwijające dla uczniów:

   a) z języka angielskiego, w wymiarze 120 godz. zakończone egzaminem TELC - 4 grupy (46 osób)

   b) zajecia komputerowe, w wymiarze 120 godz. zakończone egzaminem ECDL - 2 grupy (25 osób)

  • zajęcia dla uczniów, podnoszących posiadane umiejętności:

   a) nauka języka angielskiego, w wymiarze 60 godz. - (25 osób)

   b) zajęcia komputerowe, w wymiarze 60 godz. - (11 osób)

  • zajęcia wyrównujące dla uczniów, którzy nie opanowali podstawy programowej:

   a) zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki, w wymiarze 30 godz. - 3 grupy (47 osób)

  • ************************************************

   --->> Wyłoniono laureatów szkolnego konkursu informatycznego na najciekawszy plakat promujący bezpieczne korzystanie z Internetu, w ramach ogólnoświatowej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2009:

   I miejsce: Karol Matusiak kl. IIc


   II miejsce: Małgorzata Chrustowska kl. IIa


   III miejsce: Anna Kulińska kl. IIc


   GRATULUJEMY!!! :)

   ************************************************

   --->> UWAGA! Zapisy do klas pierwszych Gimnazjum nr 1 w Radzyminie.
   Zgodnie z Zarządzeniem nr 5 Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia 26 stycznia 2009 r. w sprawie terminów rekrutacji oraz terminów składania dokmentów do publicznych gimnazjów na rok szkolny 2009/2010 składanie dokumentów do GIMNAZJUM NR 1 w Radzyminie przebiegać będzie wg następujących terminów:

  • składanie podań o przyjęcie do gimnazjum - od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2009r.
  • składanie świadectw ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeń o szczegółowych wynikach sprawdzianu zewnętrznego - od czwartego dnia (wtorek od daty zakończenia rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych.)
  • ogłoszenie list uczniów przyjętych do klas pierwszych gimnazjum - siódmego dnia (piątek) od daty zakończenia rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych, godz. 16.00.
  • do Gimnazjum nr 1 w Radzyminie przyjmowani są w pierwszej kolejności uczniowie zamieszkali w obwodzie szkoły.


  • ************************************************

   Dzień Bezpiecznego Internetu 2009
   Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu "Safer Internet". Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.
   W Polsce DBI obchodzony jest od 2005 r. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK, tworzące konsorcjum "Saferinternet.pl" - odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce.
   W 2009 roku DBI obchodzić będziemy 10 lutego. Głównym Partnerem DBI 2009 jest Fundacja Grupy TP.
   Nasza szkoła też w tym roku przyłączyła się do tej akcji. W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu nasza szkoła podejmie następujące działania, które będą trwać w miesiącu lutym: 1. Przygotowanie i zamieszczenie informacji o DBI oraz banneru DBI na szkolnej stronie internetowej www.gim1.net.pl. 2. Przeprowadzenie zajęć edukacyjnych na temat bezpieczeństwa w sieci w oparciu o gotowe scenariusze ze strony www.dzieckowsieci.pl. 3. Na lekcjach z informatyki uczniowie obejrzą prezentację filmową "Stop Cyberprzemocy" i podejmą dyskusję. 4. Na kółku informatycznym opracowane zostaną ulotki tematyczne i rozprowadzone wśród uczniów. 5. W ICIM nauczyciel biblioteki przygotuje gazetkę tematyczną "Zasady bezpieczeństwa w Internecie" oraz "Listę bezpiecznych i przyjaznych stron internetowych." 6. Zorganizowany zostanie szkolny konkurs informatyczny (grafika komputerowa) na plakat promujący bezpieczne korzystanie z Internetu. 7. Opracowanie i wysłanie sprawozdania z przeprowadzonej akcji do NASK.
   Koordynatorami akcji w szkole są: p. Dorota Poznańska, p. Anna Borowa, p. Paweł Cybulski.

   Do pobrania ulotka informacyjna (plik 117 KB) na temat akcji DBI 2009.

   ************************************************

   <   --->> W okresie ferii zimowych w gimnazjum zorganizowano akcję "Zima w mieście" pod kierunkiem p. Katarzyny Garwolińskiej.
   więcej -->

   ************************************************

   Najserdeczniejsze życzenia:
   Cudownych Świąt Bożego Narodzenia
   Rodzinnego ciepła i wielkiej radości,
   Pod żywą choinką zaś dużo prezentów,
   A w Waszych pięknych duszach wiele sentymentów.
   Świąt dających radość i odpoczynek,
   oraz nadzieję na Nowy Rok 2009,
   aby był czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.

   ************************************************

     --->> 19.12.2008 r. w Miejskiej Sali Koncertowej Bilbioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin odbyły się Jasełka, w których brali udział uczniowie z klas II i III. Na deskach sceny było wystawiane dzieło Leona Schillera pt.: "Pastorałka - Misterium Ludowe" pod kierunkiem Ks. Jakuba Korczaka.
   W przygotowaniu zostało zaangażowanych wiele osób. Aktorzy fantastycznie odegrali swoje role. Chór składający się z 11 osób pomógł wprowadzić odbiorców w ten wyjątkowy czas przyjścia na świat Jezusa Chrystusa.
   Na początku został przedstawiony grzech pierwszych ludzi:
   Adama (Robert Siankowski, Kamil Żmijewski) i Ewy (Maria Andrasik, Justyna Prężyna). Rola Diabła, który nęci i za wszelką cenę stara się uwieść Ewę, przypadła Jagodzie Woźniak. Prezmysław Górski był Archaniołem Michałem.
   Oprócz sceny opisującej Adama i Ewę pokazane zostało Zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny, szukanie noclegu w Betlejem przez Marię (Magdalena Adamska) i Józefa (Kamil Podlaski - gościnnie). Sprawa Piąta zatytułowana "Actus Pastoralis" dotyczyła zjednania się i wyruszenia do żłobka pasterzy (B. Szymankiewicz, K. Żmijewski, M. Materski, M. Szewczyk A. Zakrzewski).
   Oczywiście nie mogło zabraknąć Heroda (Adrian Majek), który stara się pozbyć małego Jezusa, Kacpra (Damian Kobryńczuk), Melchiora (Przemysław Kornacki) i Baltazara (Konrad Pielak).
   Zakończeniem jasełek była Sprawa Dziesiąta - Kaźń Heroda. Anioł Czarny (Magdalena Myśliwiec) i Śmierć (Przemysław Śledź) położyli kres okrutności i bezwzględności Heroda.
   więcej -->

   ************************************************

     --->> 10 grudnia 2008 r. w Gimnazjum nr 1 w Radzyminie odbyło się podsumowanie programu edukacyjnego: "Przeżyj to z nami."
   Impreza miała charakter gali prezentującej dorobek realizatorów i uczestników programu, prowadzonej przez Dyrektor Gimnazjum nr 1 p. Ewę Wnuk i koordynatora programu p. Aleksandrę Rutkowską-Szwed.
   Uroczystość tą zaszczycił swą obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Radzymin p. Zbigniew Piotrowski, obejmujący patronat medialny i honorowy oraz Przewodniczący Rady Miasta p. Cezary Wnuk.
   Miło nam także było gościć Prezesa Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii - p. Andrzeja Nacheja z żoną Anną oraz dyrektorów miejscowych szkół, zaangażowanych w działanie programu oraz p. Małgorzatę Osiechą - Chmielewską.
   Mieliśmy także zaszczyt gościć osoby aktywnie pracujące w jury konkursowych p. Jolantę Nowakowską i p. Zofię Siankowską.
   Uroczystość rozpoczęto montażem historycznym, dotyczącym związków księżnej Eleonory Czartoryskiej z Radzyminem. Piękne widowisko zostało przygotowane przez uczniów Gimnazjum 2 w Radzyminie.
   W dalszej kolejności nastąpiła prezentacja laureatów konkursów, realizowanych w ramach programu oraz wręczenie nagród.
   Młodzież z dumą prezentowała owoce swojej pracy. Uroczystość miała charakter niezwykle podniosły, a jednocześnie napawała refleksją, ponieważ w pracę programu zaangażowane było młode pokolenie radzyminiaków, którzy poprzez swoją aktywność w ciągu 9 miesięcy poznawali najpiękniejsze i najbardziej interesujące, a czasem nieznane oblicze swego miasta.
   Sala gimnastyczna Gimnazjum nr 1 tego dnia zmieniła się w galerię eksponatów, wykonanych przez uczniów - uczestników programu.
   Uczniowie radzymińskich szkół, biorący udział w realizacji programu "Przeżyj to z nami" wraz ze swymi opiekunami i osoby zaangażowane w działania tego szczytnego celu są wdzięczni wszystkim tym, którzy wspierali nas duchowo i finansowo.
   Dziękujemy!

   więcej -->

   ************************************************

     --->> 6 grudnia 2008 r. - Mikołajki. Zwyczaj obdarowywania się w tym dniu drobnymi prezentami ma swoje początki w średniowieczu, czyli dopiero około 1000 lat po śmierci patrona tej tradycji, Mikołaja, biskupa z Miry. Wiele szkół mających go za patrona udzielało zapomóg i stypendiów niezamożnym żakom - z czasem zwyczaj ten spopularyzował się. Prezenty zaczęły otrzymywać prawie wszystkie dzieci, obdarowywane przez starszych, zwłaszcza należących do rodziny. W Polsce zwyczaj ten powstał mniej więcej w drugiej połowie lat 60-tych XX wieku.
   Mikołaj biskup Miry, miasta w Azji Mniejszej, żył w pierwszej połowie IV wieku. Nie ma o Mikołaju dokładnej informacji, ale tradycja przypisała jemu udzielanie wszechstronnej i bezinteresownej pomocy. Przedstawiany bywa z trojgiem dzieci w cebrzyku, które utożsamiane są z trzema uratowanymi od śmierci dziewczynami. Częściej obok biskupa pojawiają się trzy złote kule podarowane w posagu biednym pannom. Zapewne dlatego dzisiaj Mikołaj obdarowywuje sowicie najmłodszych, chociaż nie zapomina też o dorosłych. Obyczaj nakazuje ukarać rózgą niesfornych i krnąbrnych. Atrybutem Mikołaja jest również chleb, księga oraz kotwica i okręt ocalony przez niego przed rozbiciem.
   Warto dodać, że w kręgu kultury chrześcijańskiej dzień św. Mikołaja obchodzony jest na całym świecie. Pamiętajmy jednak, że nasz podarunek nie powinien być kosztowny - ale musi być wręczany od serca.

   ************************************************

     --->> 05.11.2008 r. chętni uczniowie z klas I-III (57 osób) wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego OLIMPUS. Opiekunowie tego konkursu to: p. A. Chikha-Kęczkowska, p. D. Wrzosek i p. A. Żmijewska. Wyniki konkursu będą ogłoszone w styczniu.

   ************************************************

     --->> 04.11.2008 r. odbyły się "spóźnione" Andrzejki i "wcześniejsze" Mikołajki. Zabawę przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Iwony Waliszkiewicz. Wzięli w niej udział uczniowie kl. IIId, IIIc, IIIb, IIc, IIa, Id.
   Pierwsza część poświęcona była wróżbom. Czarownice, wiedźmy wróżyły z czarodziejskiej kuli, kart, losów, a nawet ziemniaków.
   Niektóre wróżby miały charakter rywalizacji lub były częścią zabawnych skeczy. Wszystko okraszone porcją dobrego humoru, ogromną ilością słodyczy i muzyką.
   BYŁO SUPER!!!
   więcej -->

   ************************************************

     --->> 30.10.2008 r. miało miejsce w naszej szkole bardzo ciekawe spotkanie z bohaterami Powstania Warszawskiego. Brali w nim udział uczniowie, którzy z dużym zainteresowaniem wysłuchiwali opowieści uczestników Powstania Warszawskiego.
   więcej -->

   ************************************************

     --->> 21.10.2008 r. uczniowie klas trzecich pisali 90-cio minutowy próbny egzamin z języka angielskiego. Celem jego było przygotowanie się uczniów do właściwego egzaminu w kwietniu 2009 roku. Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie do tego egzaminu to: p. A. Chikha-Kęczkowska, p. D. Wrzosek i p. A. Żmijewska.

   ************************************************

     --->> 18.10.2008 r. klasy Ic i IIa pod opieką p. W. Kolatorskiego i p. A. Gajdek wyruszyły na wycieczkę "Śladami Bitwy Warszawskiej 1920".
   więcej -->

   ************************************************

     --->> 18.10.2008 r. (sobota) odrabiamy w naszej szkole dzień 10.XI.2008 r. (lekcje z poniedziałku).

   ************************************************

     --->> 16.10.2008 r. uczniowie klas drugich pod kierunkiem p. M. Krysiak i przy akompaniamencie p. J. Ślebiody-Szatan przygotowali montaż słowno-muzyczny z okazji 30 rocznicy wyboru papieża
   Jana Pawła II.
   więcej -->

   ************************************************

     --->> 14.10.2008 r. o godz. 09.00 odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
   więcej -->   ************************************************

     --->> 12.10.2008 r. miał miejsce XIII Bieg Niepodległości Szkół Miasta i Gminy Radzymin. W kategorii: gimnazja zajęliśmy II miejsce. GRATULUJEMY zwycięzcom!!!
   więcej -->

   ************************************************

     --->> 09.10.2008 r. klasa Ia pod opieką p. I. Smoczyńskiej i p. A. Chikha-Kęczkowskiej wyjechała na wycieczkę "Śladami Fryderyka Chopina" do Żelazowej Woli. Uczniowie wysłuchali m. in. koncertu w salach dworku Chopina.
   więcej -->

   ************************************************

     --->> 30.09.2008 r. klasy I c I d pod opieką p. A. Gajdek, p. A. Drzewek, p. A. Borowa wyjechały na wycieczkę do Warszawy, zwiedzając przepiękny park w Łazienkach Królewskich.

   ************************************************

   "Wilno to stolica Litwy, ale także "przytułek i prawdziwa stolica muz" jak mawiał Mickiewicz."

   Wrzesień 2008 r. - Koniec września dla 32 osobowej grupy gimnazjalistów oraz ich opiekunów w postaci nauczycieli, a mianowicie: pań Ewy Wnuk, Iwony Waliszkiewicz i Iwony Jaworskiej oraz panów: Witolda Knechta, Władysława Kolatorskiego i księdza Jakuba Korczak oraz rodziców: p. Wandy Trzepińskiej, p. Elżbiety Całka i p. Ewy Prężyny zapewne na długo zagości w pamięci.
   więcej -->

   ************************************************

   <   --->> 28.09.2008 r. w hali "Arena Ursynów" w Warszawie odbyła się największa impreza siatkarska. Wzięło w niej udział 6 drużyn Polskiej Ligi Siatkówki: Skra Bełchatów, AZS Częstochowa, AZS Olsztyn, Resovia Rzeszów, AZS Politechnika Warszawa oraz Trefl Gdańsk. Uczniowie Gimnazjum nr 1 mieli okazję obserwować mecze na najwyższym światowym poziomie. Kamil Jankowski, uczeń kl. I d zdobył piłkę z autografami wszystkich cenionych trenerów PLS oraz organizatorów imprezy siatkarskiej.
   więcej -->

     --->> UWAGA!!! UWAGA!!!

   Mamy NOWY adres witryny Gimnazjum nr 1

   www.gim1.net.pl


   Od 01.11.2008 r. stary adres witryny "www.g1.neostrada.pl" będzie już nieaktywny.


   ************************************************

     --->> Dn. 18.09.2008 r. uczniowie naszej szkoły oglądali koncert ukraińskiego zespołu "CHODOK" zorganizowanym w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Rekreacji.

   ************************************************

     --->> Dn. 13.09.2008 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IV Rajdzie Rowerowym Szlakiem Bitwy Warszawskiej. Towarzystwo Przyjaciół Zielonki wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ossowa, Towarzystwem Przyjaciół Marek i Towarzystwem Przyjaciół Radzymina zorganizowali Rajd połączony z konkursem historycznym.
   Długość całej trasy Rajdu wynosiła 50 km. Gimnazjum nr 1 reprezentowały uczennice z kl. IIc: Dominika Gryglewicz oraz Angelika Matusiak. Opiekunami w tym rajdzie były p. A. Drzewek i p. A. Borowa.
   więcej -->


   ************************************************

     --->> 01.09.2007 r. o godz. 09.00 nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2008/2009.
   więcej -->

   ************************************************


 

Archiwum 2007/2008.

Archiwum 2006/2007.

 
 .: REKLAMA


"KATYŃ - ocalić od zapomnienia"
Ogólnopolska akcja posadzenia 21473 dębów na 70-lecie Zbrodni Katyńskiej.
Katyń-ocalić od zapomnienia...

Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl

Bezpieczny Internet

 

 .: SZKOLNE
>>Program     Profilaktyczny
>>WSO
>>Terminarz zebrań
>>Przerwy - dzwonki
>>Pedagog
>>Socjoterapeuta
>>Biblioteka
>>Samorząd     Uczniowski
 

 .: DODATKI

>> LINKI

>> DOWNLOAD

>> PUBLIKACJE      NAUCZYCIELI

 
..:: Gimnazjum nr 1 w Radzyminie - D.P. 2004 - 2009 ::..