Dzisiaj jest:
 

  HOME
|   NAUCZYCIELE |   UCZNIOWIE |   KALENDARZ |   PODRĘCZNIKI |   PEDAGOG |   SOCJOTERAPEUTA |   ABSOLWENCI |   KONTAKT


 
 .: MENU

..:: AKTUALNOŚCI ::..
..:: HISTORIA       SZKOŁY::..
..:: HISTORIA       RADZYMINA ::..
..:: NADANIE       IMIENIA ::..
..:: NAUCZYCIELE ::..
..:: UCZNIOWIE ::..
..:: KONKURSY ::..
..:: SUKCESY       SPORTOWE ::..
..:: ZAJĘCIA       POZALEKCYJNE ::..
..:: KALENDARZ       IMPREZ ::..
..:: NASZE PRACE ::..
..:: REKRUTACJA ::..
..:: PODRĘCZNIKI ::..
..:: KONTAKT ::..

 


 .: STAT>
 
 .: NEWS
      Aktualności:
   ************************************************

   --->> 20 czerwca 2008 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2007/2008. Pani Dyrektor wręczyła zasłużonym uczniom nagrody, dyplomy, puchary, statuetki, wychowawcy wręczyli wszystkim uczniom świadectwa szkolne. Pożegnano też uczniów klas trzecich, którzy poraz ostatni siedzieli w murach naszego gimnazjum.

   Wszyscy zasłużyli sobie na wypoczynek, dlatego życzymy wszystkim i każdemu z osobna udanych wakacji, dużo słońca, ciekawych i trwałych znajomości, "bezpiecznych" przygód, abyśmy wszyscy wrócili za dwa miesiące wypoczęci, z nowym zapasem sił na kolejny rok szkolny.

   Do zobaczenia za dwa miesiące !!!
   ************************************************

   --->> 13.06.2008 - lekcja geografii pod kierunkiem p. Ewy Wnuk. Uczniowie kl. I b zaprezentowali krótkie przedstawienie na temat Indii. Na zdjęciach K. Czarnecka prezentuje strój kobiecy - sari.

   ************************************************

   --->> 10.06.2008 r. klasy trzecie miały swój pierwszy Bal, który odbył się w OSP Ruda.
   więcej -->>

   ************************************************

   W dniach 2.06 - 6.06.2008 r. uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w organizowanym po raz pierwszy spływie kajakowym rzeką Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim.
   więcej -->>

   ************************************************

   --->> 28.05.2008 r. uczniowie kl. IIb i IIId udali się do ZEW-T do Warszawy na lekcję edukacyjną pod hasłem "Prąd - mój bezpieczny przyjaciel." Wycieczkę zorganizowały p. I. Smoczyńska i p. M. Krysiak.
   Na wstępie został zaprezentowany cykl filmów "Bezpieczniej z prądem", który w sposób bardzo interesujący pouczył jak należy korzystać na co dzień z energii, a przede wszystkim jak unikać zagrożeń w obchodzeniu się z prądem.
   Podsumowaniem spotkania był quiz, w którym uczniowie wykazali się wiedzą i aktywnym słuchaniem, za co zostali nagrodzeni upominkami. Zwiedziliœmy cały obiekt, w którym najwieksząatrakcją okazała się dyspozytornia, która wyglądała jak wnętrze statku kosmicznego.
   Wycieczka była bardzo udana i wzbogaciła naszą wiedzę o energii elektrycznej, a uwieńczeniem jej było ponowne uzyskanie przez naszą szkołę Certyfikatu Szkoły Pełnej Energii.
   więcej -->>

   ************************************************

   --->> 30.04.2008 r. uczniowie kl. Ia pod kierunkiem p. Władysława Kolatorskiego zaprezentowali spektakl literacko-historyczny nawiązujący do jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.
   więcej -->>

   ************************************************

   --->> 14.04.2008 r. uczniowie klas Ib i IIb wraz z p. Magdaleną Krysiak, p. Katarzyną Kisiel i p. Anną Borową udali się na warszawską Starówkę. Celem wycieczki było przedstawienie historii Starego Miasta i zwiedzenie zabytków.
   Uczniowie przeszli od Kolumny Zygmunta do najstarszego kościoła w Warszawie pod wezwaniem N.M.P. Po drodze zwiedzając inne kościoły, oglądając Rynek Starego Miasta, Barbakan, Starą Prochownię. Następnie wszyscy udali się do kina na film, który pozwolił zrelaksować się po trudach zwiedzania. Pogoda dopisała, humory także. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.
   więcej -->>

   ************************************************

   --->> 13.04.2008 r. na Cmentarzu Poległych w Radzyminie odbyła się uroczystość będąca inauguracją Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Katyń...ocalić od zapomnienia," w którym nasza szkoła bierze udział. Apel Poległych został przygotowany i wygłoszony przez uczniów kl. IId Gimnazjum nr 1 w Radzyminie pod kierunkiem p. Iwony Mianowskiej.
   Uroczyste posadzenie "Dębu Pamięci" dla uhonorowania śmierci Przod. PP Michała Adamczyka, zamordowanego w Ostaszkowie w 1940 r. przez NKWD, nastąpiło dn. 29 maja 2008 roku przy Gimnazjum nr 1 w Radzyminie.
   więcej -->>

   ************************************************

   --->> 02.04.2008 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcenia pamięci Jana Pawła II w 3 rocznicę odejścia do Domu Ojca.
   Uczniowie klas IIId, IIb, IId i Id pod kierunkiem p. Magdaleny Krysiak w przepiękny sposób zaprezentowali program na podstawie świadectwa najbliższego współpracownika, przyjaciela Papieża - kardynała Stanisława Dziwisza. Pomiędzy wspomnieniami z ostatnich chwil życia Ojca św. uczniowie z wielkim przejęciem recytowali wiersze. Dodatkowym elementem podkreślającym niezwykły charakter uroczystości była prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Pawła Cybylskiego, przedstawiająca najważniejsze obrazy z życia i posługi Jana Pawła II.
   Program był wyjštkowy nie tylko ze względu na walory artystyczne. Najważniejsze, że pozwolił wrócić do tamtych, jakże ważnych chwil z życia Papieża i przypomnieć sobie, czego nauczył nas Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu.
   więcej -->>

   ************************************************

   --->> 28.03.2008 r. roztrzygnięto konkurs plastyczny "PEJZAŻ POLSKI". Na uroczystości otwarcia wystawy pokonkursowej następujący uczniowie naszego gimnazjum otrzymali wyróżnienia:

   - Jacek Sochacki kl. Id
   - Marta Sokulska kl. Ia
   - Natalia Banasik kl. Ia
   - Magda Myśliwiec kl. IIb
   - Aleksandra Siebierwska kl. IIc.
   GRATULUJEMY

   ************************************************

   --->> 27.03.2008 r. odbyła się gala finałowa konkursu fotograficznego "Energia elektryczna wokół nas" w Centrum Promocji Kadr "Złote Brzozy" w Warszawie.
   Organizatorzy ZEW-T Dystrybucja zaprosili z naszego gimnazjum Magdalenę Gawrońską (uczennica kl. IIIa) oraz p. Iwonę Smoczyńską.
   Podczas uroczystości promowano kampanię społeczną "Bezpieczniej z prądem" (prelekcja i film edukacyjny) oraz wręczono nagrody laureatom konkursu. Galę uświetnił występ zespołu FASOLKI. Magdalena Gawrońska otrzymała wyróżnienie w konkursie fotograficznym, a nasze gimnazjum CERTYFIKAT "Szkoły pełnej energii." Relacja z gali finałowej konkursu (wywiad z naszą laureatką) można obejrzeć na stronie internetowej
   www.zewt-dystrybucja.com.pl

   **************************************************   ***************************************************

     --->> UWAGA! --> REKRUTACJA <-- Gimnazjum nr 1 w Radzyminie [telefon: (022) 786-72-79] ogłasza zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2008/2009.
   Przy zapisie do szkoły należy przedstawić dowód osobisty, PESEL dziecka, a w przypadku osób zameldowanych poza obwodem szkoły należy również przedłożyć podanie o przyjęcie do szkoły.

   Zapisów dokonujemy w sekretariacie szkoły w terminie od 3 marca do 11 kwietnia 2008 roku.

   ***************************************************

     --->> 06.03.2008 r. uczniowie pojechali na spektakl do teatru "Bajka" w Warszawie. Spektakl w języku angielskim "The Canterville Ghost" był prezentowany przez TNT Theatre Britain - aktorów angielskich. Z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy sztukę O. Wilde'a. Była to komedia z elementami tańca i satyry.
   Uczniowie chwalili poczucie humoru angielskich aktorów i ich wspaniałą dykcję. W czasie przerwy mieliśmy możliwość porozmawiania z reżyserem przedstawienia. To już druga wycieczka w tym roku szkolnym na spektakl anglojęzyczny. Z pewnością wybierzemy się na następne przedstawienia.
   Wycieczkę zorganizowała poraz kolejny nauczycielka języka angielskiego p. Anna Kęczkowska-Chikha. Uczestniczyło w niej 32 uczniów zainteresowanych pogłębianiem znajomości języka angielskiego.


   ***************************************************

     --->> W lutym 2008 r. klasy IIa, IId, Ib, IIIb oraz IIIc pod opieką p. I. Jaworskiej i p. K. Kisiel wyjechały do Kina Kultura w Wołominie na spektakl teatralny pt: "Emigranci" - była to sztuka współczesna przygotowana przez Teatr Edukacji we Wrocławiu. Po spektaklu ucznowie zwiedzili też Muzeum Zofii i Wacława Nałkowskich.

   ***************************************************

     --->> W czasie ferii zimowych 2008 r. 50 uczniów korzystało z zajęć zorganizowanych przez szkołę w ramach akcji "Zima w mieście", finansowanej przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uczniowie uczestniczyli też w z zajęciach Szkolnych Kół Sportowych prowadzonych przez pana Marka Szulca oraz panią Agatę Drzewek na Hali Sportowej w Radzyminie.
   Pod kierunkiem nauczycieli odbywały się zajęcia plastyczne, sportowe i komputerowe. Młodzież dwukrotnie wyjechała do Warszawy: do kina, na kręgielnię oraz wzięła udział w twórczo-integracyjnych warsztatach ceramicznych w Mostówce. Zajęcia dla młodzieży prowadzili p. Iwona Smoczyńska, p. Agata Drzewek, p. Cezary Wnuk, p. Jadwiga Małyszko-Kisielewska, p. Magdalena Krysiak, p. Agnieszka Żmijewska, p. Wioletta Gmurczyk, p. Anna Borowa p. Barbara Chełchowska. Koordynatorem zajęć i osobą odpowiedzialną za akcję był szkolny pedagog, p. Katarzyna Garwolińska.
   więcej -->>

   ***************************************************

     --->> 30.01.2008 r. uczniowie pod opieką p. A. Borowy, p. A. Drzewek i p. I. Smoczyńskiej wyjechali do Warszawy na kryte lodowisko.
   więcej-->>

   ***************************************************

     --->> W styczniu 2008 r. odbyła się dyskoteka karnawałowa dla klas I - III zorganizowana przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. I. Waliszkiewicz.
   więcej-->>

   ***************************************************

     --->> W styczniu 2008 r. odbył się próbny egzamin gimnazjalny z części humanistycznej, a w lutym z częœci matematyczno-przyrodniczej.

   ***************************************************

     --->> W styczniu 2008 r. klasy IIa i IId pod opieką p. I. Jaworskiej odbyły wycieczkę do Warszawy Szlakiem bohaterów "Kamieni na szaniec". Uczniowie zwiedzili Muzeum na Pawlaku i Cmentarz Powązkowski.

   ***************************************************

     --->> 07.01.2008 r. Daniel Rak z kl. IIIa zakwalifikował się do II etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia. Gratulujemy. :)

   ************************************************** Najserdeczniejsze życzenia:
   cudownych
   Świąt Bożego Narodzenia,
   rodzinnego ciepła i wielkiej radości, pod żywą choinką zaś dużo prezentów, a w Waszych pięknych duszach wiele sentymentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok 2008, żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija.

   **************************************************


     --->> 20.12.2007 r. w naszej szkole odbyły się szkolne Jasełka przygotowane przez p. M. Krysiak i Ks. J. Korczaka. Przedstawienie to bierze udział w Przeglądzie Widowisk Jasełkowych organizowanych m. in. przez naszą parafię i Stowarzyszenie PARAFIADA. Wszystkim bardzo się podobały, ciekawe stroje, trafnie dobrana oprawa muzyczna oraz bardzo oryginalna scenografia dostarczyły wszystkim oglądającym to przedstawienie dużo emocji i radości z nadejścia narodzin Jezusa.
   więcej-->>


   ***************************************************

           "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."
                       /Ks. Jan Twardowski/

   --->> 14.12.2007 r. zakończyła już swą ziemską wędrówkę nasza szkolna koleżanka, Kasia Gajek. Dla nas Kasiu będziesz nadal żyła w naszych sercach, bo "nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych". Żegnamy Cię...

   Koleżanki, koledzy oraz nauczyciele i pracownicy
   Gimnazjum nr 1 w Radzyminie


   ***************************************************

     --->> 13.12.2007 r. 10 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zdrowia, której organizatorem jest agencja Media Metropolis, sponsorem firma Indykpol i Rapso. Głównym celem Olimpiady jest kształtowanie wśród młodzieży nawyków zdrowego odżywiania. Uczniowie mieli do rozwiązania test opracowany przez specjalistę w dziedzinie zdrowego żywienia. Zwycięzcy mają szansę zakwalifikować się do II etapu wojewódzkiego, a potem do ogólnopolskiego. Dla uczniów, którzy dotrą do III etapu przyznane będą cenne nagrody rzeczowe: laptopy, komputer stacjonarny, telefony komórkowe oraz sprzęt sportowy. Życzymy powodzenia :)

   ***************************************************

     --->> 04-05.12.2007 r. klasy Ic, IId, IIIb, Ia pod kierunkiem p. I. Waliszkiewicz oraz klasy IIa i IIIc pod kierunkiem p. B. Chełchowskiej i p. M. Szulca były na koncercie w Warszawie na rzecz dzieci niepełnosprawnych pt: "Ten sam świat, czyli mikołajkowa scena gwiazd". Koncert promował dziecięce i młodzieżowe dokonania artystyczne, w tym również wykonawców niepełnosprawnych. Wzbogacony był efektownym pokazem laserowym, efektownym nagłośnieniem i oświetleniem, bajkową scenografią, uwypuklającą charytatywny i integracyjny charakter koncertu. Zorgaizowany był przez Fundację "DAR SERCA" oraz Agencję Koncertową, patronat medialny objęła TVP, Życie Warszawy, RdC.
   więcej-->>

   ***************************************************

     --->> 29.11.2007 r. w naszej szkole odbyła się impreza andrzejkowo - mikołajkowa. Program obejmował wróżby i scenki humorystyczne związane z tradycją wróżenia.
   więcej-->>

   ***************************************************

     --->> Niedługo najpiękniejsze Święta w roku, dlatego zapraszamy wszystkich do świątecznej galerii.
   więcej-->>


   ***************************************************

     --->> 22.11.2007 r. grupka uczniów z klas III B i III C wraz z księdzem J. Korczakiem i p. A. Borową wyjechała do Niegowa.
   więcej-->>


   ***************************************************

     --->> 09.11.2007 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji kolejnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
   więcej-->>


   ***************************************************

     --->> 07.11.2007 r. uczniowie klasy IIIa oraz IIIc udali się pod kierunkiem księdza Jakuba Korczaka na Cmentarz Powązkowski - najstarszą nekropolię Warszawy.
   więcej-->>


   ***************************************************

     --->> Zapraszamy do naszej galerii plastycznej.
   więcej-->>
   ***************************************************

     --->> w dniu 26.10.2007 r. klasy III c i II a pod opieką p. A. Chikha-Kęczkowskiej wyjechały na wycieczkę do teatru na spektakl w j. angielskim pt: "A Christmas Carol." Przedstawienie w wykonaniu angielskich aktorów wg powieści Ch. Dickensa "Opowieść wigilijna."


   ***************************************************

     --->> W dniach 15-17.10.2007r. uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli w trzydniowej wycieczce, której celem było poznanie miejsc pamięci narodowej związanych z dramatyczną obroną Warszawy przed inwazją bolszewicką w sierpniu 1920 roku.
   więcej-->>

   ***************************************************

     --->> 14.10.2007 r. ucznowie brali udział w XII Biegu Niepodelgłości Szkół Miasta i Gminy Radzymin REJENTÓWKA 2007.
   więcej-->>

   ***************************************************

     --->> W dniach 2 - 4.10.2007 r. odbyła się wycieczka szkolna szlakiem średniowiecznych zamków i warowni. Wycieczka była zorganizowana w ramach konkursu ogłoszonego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Nasz projekt "Najpiękniejsze zamki i warownie w województwie kujawsko-pomorskim i na Żuławach" został wyróżniony i z tego tytułu dostaliśmy dofinasowanie na realizację wycieczki.
   więcej-->>

   ***************************************************

     --->> 13.10.2007 r. uroczyście obchodzono w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej połączony ze Ślubowaniem Klas Pierwszych. Na wstępie Pani Dyrektor E. Wnuk powitała wszystkich gości, następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego E. Matera przedstawiła rys historyczny Komisji Edukacji Narodowej, której w tym roku obchodzimy 243 rocznicę utworzenia. W dalszej części kl. I c i II d pod kierunkiem p. I. Jaworskiej przedstawiła montaż słowno - muzyczny "Koncert życzeń dla nauczycieli" złożony z wierszy i piosenek. Następnie przystąpiono do ślubowania pierwszoklasistów, którym na pamiątkę wręczono dyplomy i pamiątkowe foldery. Potem nastąpiły ich otrzęsiny pod nazwą "Quiz podchwytliwych pytań", "zwycięzkie KOTY" otrzymały w nagrodę karton mleka.
     Po ślubowaniu Pani Dyrektor wręczyła nauczycielom i pracownikom szkoły Nagrody Dyrektora, otrzymali je: p. B. Chełchowska, p. G. Cichocka, p. I. Waliszkiewicz, p. J. Małyszko-Kisielewska, p. M. Szulc, p.. A. Drzewek, p. A. Borowa, p. A. Kęczkowska-Chikha, p. I. Smoczyńska, p. W. Gmurczyk, p. I. Jaworska, p. K. Kisiel, p. B. Wojda, p. G. Dobrzeniecka, p. B. Górecka. Niektórzy nauczyciele otrzymali też inne cenne nagrody: p. C. Wnuk Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz Nagrodę Kuratora i p. E. Wnuk Medal Komisji Edukacji Narodowej, p. I. Waliszkiewicz Brązowy Krzyż Zasługi, p. W. Kolatorski Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Radzymin. GRATULUJEMY!!!
     Na zakończenie uroczystej Akademii uczniów klas pierwszych zaproszono do grupowego zdjęcia uwieczniającego uroczyste wejście w szeregi braci uczniowskiej.
   więcej-->>

   ***************************************************

     --->> W dniach od 1 do 12.10.2007 r. w naszej szkole trwa akcja na rzecz domowych hospicjów "POLA NADZIEI" kierowana przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. I. Waliszkiewicz. Za datek w wysokości min. 2 zł ofiarowujemy cebulkę żonkila "symbol nadziei". Zebrane fundusze zostaną przekazane na domowe hospicja i szkolenia opiekunów.   ***************************************************

     --->> 26.09.2007 r. klasy II b i II d pod opieką p. M. Krysiak i p. I. Jaworskiej uczestniczyły w lekcjach: "Jak wybuch buduje ultranowoczesne materiały?" oraz "Kontynenty w ruchu" w ramach XI Festiwalu Nauki, a kl. I b i I d pod opieką p. K. Kisiel w lekcji: "Paintball dla wojskowych - militarne zastosowania techniki laserowej." Lekcje odbyły się w Wojskowej Akademi Technicznej w Warszawie. Uczniowie zwiedzili też lotnictwo na Bemowie oraz obejrzeli z bliska i wewnątrz samoloty wojskowe i cywilne.
   więcej-->>

   ***************************************************

     --->> 25.09.2007 r. klasy III a i III d pod opieką p. B. Gryglewicz-Piekarz, p. I. Smoczyńskiej i p. K. Garwolińskiej uczestniczyły w lekcji "Fizyka dla wszystkich" w ramach XI Festiwalu Nauki oraz oglądały film A. Wajdy "Katyń." Lekcja fizyki odbyła się na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W czasie 60-minutowego pokazu uczniowie obserwowali zjawiska fizyczne ukazujące wpływ prądu elektrycznego na magnes. Seans filmowy "Katyń" miał na celu pogłębienie wiadomości z historii.

   ***************************************************

     --->> 03.09.2007 r. nastąpiła inauguracja rozpoczęcia roku szkolnego 2007/2008.
   więcej-->>

   ***************************************************

 

Archiwum 2008/2009.

Archiwum 2006/2007.

 
 .: REKLAMA


"KATYŃ - ocalić od zapomnienia"
Ogólnopolska akcja posadzenia 21473 dębów na 70-lecie Zbrodni Katyńskiej.
Katyń-ocalić od zapomnienia...

Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl

Bezpieczny Internet

 

 .: SZKOLNE
>>Program     Profilaktyczny
>>WSO
>>Terminarz zebrań
>>Przerwy - dzwonki
>>Pedagog
>>Socjoterapeuta
>>Biblioteka
>>Samorząd     Uczniowski
 

 .: DODATKI

>> LINKI

>> DOWNLOAD

>> PUBLIKACJE      NAUCZYCIELI

 
..:: Gimnazjum nr 1 w Radzyminie - D.P. 2004 - 2009 ::..